Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most akkor elhalt a fogam...

Most akkor elhalt a fogam vagy nem?

Figyelt kérdés

Van egy fogam, ami még októberben kilyukadt (aznap eléggé fájt), de bevallom, gyávaságból nem mentem el fogorvoshoz. Idő közben természetesen romlott tovább, 2 hete letört belőle (függőlegesen, végig az ínyig) egy darab.Se hidegre, se melegre, se édesre nem érzékeny. Tudok vele enni is rendesen. Ha kajamaradék megy bele, és nem jön ki fogmosás közben, akkor fogpiszkálóval szoktam kiturkálni az ottmaradt kajamaradékot, nem fáj ekkor sem egyáltalán, semmit nem érzek.

Ha élne a fog, akkor eleve a rágástól is már fájnia kéne, nem?

(egyébként szerdán megyek fogorvoshoz)


2011. márc. 28. 00:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy elhalt. Sajnos rossz fogakban eléggé otthon vagyok, nekem majdnem mind rossz, 2 gyökérkezelt is, a többi tömött, ami meg nem, azt meg gyorsan ki kellene fúratnom, be kellene tömetnem már.

Szóval: csak a gyökérkezelt fog halott fog, de az tényleg az, mert ott kiölik belőle az ideget, hogy ne fájjon. Fájós fogat így lehet megmenteni, hogy ne kelljen kihúzni. Olyan szempontból jobb, hogy megmarad a fogad, de mivel nem él, hamar törik. Na így jártam én az egyik gyökérkezeltemmel. Arra már csak koronát lehet húzni, aztán ha alatta is törik, akkor jön a műfog, hogy a fene enné meg.

De a tiéd szimplán csak a szuvasodástól törik, mert már nem ép a fogzománc, úgymond "megeszi", azaz felemészti a szuvasodás. Nem kötelező ilyenkor fájnia, mert ez azt jelenti, hogy a romlás még nem érte el a fog belsejét, az idegszálakat, csak a fog külsejét. Amikor először kilyukadt, azért fájt, mert mégiscsak lett rajta egy lyuk, károsodás, de csak felületi.

Viszont ezután jön a fog belseje, meg a pokoli fájdalom, úgyhogy vágtázz a fogorvoshoz ész nélkül, mert most még csak betömik (de ha letört, akkor már esélyes a korona is, mert másképp nem lehet pótolni a hiányzó oldalt), de legalább az ideget nem kell belőle kiölni gyökérkezeléssel, így a fogad élő marad.

Remélem, tudtam segíteni.


25/L

2011. márc. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Némi kiigazítás.

A fogbél "magától" is el tud halni, nem csak gyökérkezeléssel tudják eltávolítani.

Legjobb lenne, ha elmennél fogorvoshoz, mert azt a fogadat be kellene tömni, és a törés nagyságától függően, lehet, hogy még feltudják építeni, tehát nem kell rá korona.

A mai fogászatban a fogmegtartás a lényeg.

Ha tönkre megy egy fogad, de a gyökere biztosan ül az állkapocsban, nem kell kihúzni, mert a húzás helyén bizonyos idő után sorvadni kezd a csont.

Ezért, ha a gyökér még jó állapotban van, tehetnek bele csavart, amire felépítik a fogadat, (attól függően, hogy mennyi hiányzik belőle) vagy kaphatsz koronát.

Nem láttam a fogad és nem ismerem a fogorvosod technikai felszereltségét sem, ezek lehetőségek.

2011. márc. 28. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi szépen! Már mentem volna 2 hete is, csak tele volt a váró, nem tudott fogadni (SZTK). Amúgy jó orvos, nagyon dicsérik, 1 fogamat 3 éve tömte nekem, tényleg nagyon rendes és jól végzi a dolgát.

2011. márc. 28. 06:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!