Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valakinek húzták már ki fogát...

Valakinek húzták már ki fogát altatásban?

Figyelt kérdés
Ki kellene húzni a bölcsasség fogamat, mert nekidőlve áll a másik fogamnak, és szájsebészetre kellene mennem, de iszonyúan félek. Lehet kérni altatást. Szerintetek?
2010. nov. 12. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, de lehet, hogy fizetni kell érte.

Ha a fájdalomtól félsz, csak az érzéstelenítő beadása a kellemetlen, utána már semmit sem szabad érezned, bármit is csinálnak. Tehát maga a művelet egyáltalán nem fog fájni, majd utána, ha kimegy a zsibbasztó... na akkor nem árt, ha van kéznél fájdalomcsillapító, hűtőborogatás.

2010. nov. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Engem műtöttek szájsebészeten (nem altatásban)! Az érzéstelenítés nem volt kellemes, de a műtétből semmit, tényleg semmit nem éreztem. Lelkileg viszont nagyon megviselt, (az előkészítés, hogy a szemem láttára készítettek oda mindenféle félelmetes eszközt, a hangok, a beszélgetés, hogy lefogják az ember fejét, hogy egyhelyben maradjon...). Utána sem volt komolyabb fájdalmam, fájdalomcsillapítóval abszolút elviselhető volt. A varratszedéshez már érzéstelenítőt sem kaptam. Utána pár évvel újra mennem kellett volna a szájsebészetre. Hangsúlyozom, NEM A FÁJDALOM MIATT, de inkább a zsebembe nyúltam, és valamivel több, mint 10.000 Ft-ért megcsinálták egy magánklinikán, ez nem műtét volt, hanem egy hátsó (alul elrepedt) fog kihúzása. Mondanom sem kell, mindenféle rossz élmény nélkül távoztam.

Az említett szájsebészeten egy szavam sem lehetett, nem még kérésem.

De a fájdalomtól ne félj, mert azt tényleg nem fogsz érezni!

2010. nov. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valahol elvállalják altatásban, de egy foghúzás miatt nem éri meg bevállalni az altatást. Ahhoz túl sok és nagy a kockázata.
2010. nov. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Khm, khm...izé...azért egy impaktált, vízszintes helyzetű bölcsességfog eltávolítása nem azonos egy hagyományos foghúzással, kisműtétnek számít. Pl.Amerikában egyáltalán nem számít ritkaságnak, hogy altatásban, vagy bódításban végzik. Megértem, hogy a kérdező kicsit fél tőle. Az ilyen helyzetű fogat legtöbbször nem lehet egészben eltávolítani, ezért több darabra kell szétszedni és úgy lehet a darabokat emelővel kipiszkálni. A végén persze össze is kell varrni.

Ahogy korábban írtam, ebből a beteg semmit nem érez, de ronda látvány.



Szemléltetésnek itt egy video, de ARRA KÉREM A KÉRDEZŐT (ÉS MINDAZOKAT, AKIK NEM BÍRJÁK A MŰTÉTEK LÁTVÁNYÁT), HOGY NE NÉZZE MEG!

http://www.youtube.com/watch?v=3TmZzoD0Wig

2010. nov. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14:41-es vagyok, és a véleményemet fenntartom.
2010. nov. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmi gond ezzel, én csak annyit tettem hozzá, hogy ez a művelet NEM azonos a sima foghúzással, annál kissé bonyolultabb.

Azzal a részével egyet is értek, hogy ha lehet, inkább érdemes a mély narkózist elkerülni, ha a fájdalommentesség anélkül is elérhető.


(Akkor van probléma, ha a beteg annyira szorong, feszült, pánikol. Tőlünk nyugatabbra ilyenkor a helyi érzéstelenítő mellett gyakran szokták alkalmazni orrmaszkon át a nitrogén-oxidul gázt, ezzel az ún. éber-szedációs állapotot lehet elérni. Ettől a beteg csak ellazul, csökken a félelme, de nem alszik el mélyen. Ez a "bódítás" kevésbé veszélyes, persze a fogorvos felelőssége eldönteni, kinél alkalmazható.)

2010. nov. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De pl. egy térdműtéttel meg pláne nem azonos. :)

És manapság már azok többségét is gerincérzéstelenítés mellett végzik, nyilván nem véletlen.


Egyébként másodéves fogorvostan-hallgató vagyok, gyerekkorom óta betegesen érdekelnek a fogak, szóval valamennyire otthon vagyok a témában.

És a másik oldalról is meg tudom közelíteni a dolgokat, mert sajnos már volt komplikációm altatás közben.


Szóval legyen szó impaktált bölcsességfogról vagy egyszerűen csak szorongó betegről, én irreálisnak tartom, hogy emiatt elaltassanak valakit. A bódítás más.

2010. nov. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy szakmabeli vagy, nem kell magyaráznom a dolgokat:) Mennyire betegesen érdekelnek a fogak? Bár én mint eü-s nem fogászati szakmában dolgozom, de engem is érdekelnek. Igyekszem tájékozódni a tárgykörben, próbálom követni a fogorvos szakma, a technikák, anyagok fejlődését. És szeretem a szép fogsor látványát.


Engem is már altattak egy-kétszer, s bár nem volt igazán komplikáció, nagyon-nagyon nem szeretem, nagyon rosszul szoktam ébredni, utána meg hányni...stb.


"irreálisnak tartom, hogy emiatt elaltassanak valakit."

Alapvetően igazad van, de intézeti háttérrel, műtővel felszerelve hamarabb megteszik, mint a magánorvos. Bár mifelénk az egyik magánrendelőben (korszerű, több székes, csili-vili) lehet kérni altatást +30-50 ezer forintért.

2010. nov. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!