Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit mondjak ha társaságba...

Mit mondjak ha társaságba megyek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Hiányzik a felső teljes fogsorom,nem merek ez miatt társaságba menni,az implantátum folyamat meg még időbe telik mert nagyon drága.

Az a helyzet,hogy így meg magányos vagyok és el vagyok szigetelődve,nagyon kellemetlen.

Ti mit tennétek? Van erre valami kimagyarázás? Humoros elütés, hogy ne fogatlan valakinek nézzenek?



#implantátum #fog #frusztráció #üres felsőfogsor
tegnapelőtt 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Én ezalatt kihagynám az összejöveteleket. Máskülönben ismerni fogod az összes fogas viccet, hülye poént. Ha vannak barátaid, haverjaid megértik, ilyenkor jó kapcsolattartásra a Messenger és társai.
tegnapelőtt 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értelek és köszi de már 2 év eltelt és be vagyok már fordulva.A fogimplantátum esélytelen egyelőre.
tegnapelőtt 22:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
tegnap 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát azért éveket nem éri meg várni.. menj el, max szólsz róla előre.
tegnap 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
43 vagyok.Általában ha megyek valahova kirándulni és találkozok valakivel,bocsánat de egy hosszú fogászati kezelésem van.Onnan már nem rajtam múlik,hogy kinevet-e,ha igen akkor nem hozzám való értelmileg,én nem nevetném ki,megérteném a helyzetet.De sokféle ember van.
tegnap 01:18
 6/9 anonim ***** válasza:

“Nem hozzám való értelmileg”

Olyan túl sok eszed neked sincs, amikor milliós nagyságrendű fogpótlásban gondolkozol, de átmenetileg fel sem merül, hogy addig is csináltass egy teljes kivehetőt fogpótlást az implantálás töredékéért. Ha a kivehetőre nem fussa, akkor pedig jobb, ha belátod, hogy neked soha SOHA nem lesz pénzed implantátumokra (egyetlen implantátum ára annyi, mint egy teljes kivehető pótlás). Ez azért ennyire nem bonyolult.

tegnap 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én se értem miért húzattad ki, ha még nincs pénzed az újra.


Amúgy vegyél szájmaszkot. Úgyis jön a taknyos időszak, lesz indokod.

tegnap 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6-os


Van műfogsorom,amit ragasztani kell az ínyre,csak furán beszélek vele,attól meg azért tartok ha beveszem,hogy azért nevetnek ki ahogy beszélek.

Mit tanácsolsz,inkább tegyem be a műfogsort ha megyek valahová?

(Iszonyú kellemetlen a ragasztó amikor ki kell venni)

tegnap 11:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy tedd be! Annak a műfogsornak irtó sok feladata lenne, amíg nem implantálsz.

1. Lassítja a csont sorvadását, tehát esetleg lesz is még mibe implantátumot fúrni.

2. Tartja a harapási magasságod, lesz egy megszokott érintkezésed, nem mászik el ide oda az állkapcsod, hogy aztán véres verítékkel lehessen keresgélni (ami miatt sokan az ilyen sok ideje fogatlan betegeket nem is vállalják, mert speciális műszerek és fokozatos harapásemelés szükséges hozzá - nyilván plusz költségért és időért).

3. Nem engedi beesni a száj körüli izomzatot, aminek a következménye az ún. banyaarc. Ha ez kialakult, akkor már egy új pótlással is csak javulni fog a profilod, de jó már sosem lesz.

4. Van min rágnod, nem az ínyedet és így a csontodat gyötröd vele, hogy aztán teljesen el is szokj a keményebb dolgok elrágásától és csodálkozz majd rá arra, hogy mikor megkapod a pótlást, ugyanúgy nem tudsz vele enni hónapokig, vagy már sosem.

A beszéd tanulható. Hangosan kell otthon felolvasással gyakorolni. De őszintén szólva egy kicsit pösze valaki még mindig kevésbé nevetséges, mint egy fogatlan, beesett arcú (amúgy a fogatlanság miatt ugyanúgy nem tudsz dentális hangokat kiejteni).

tegnap 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!