Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a foghúzás? Nagyon félek...

Fáj a foghúzás? Nagyon félek tőle!

Figyelt kérdés
szept. 17. 05:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyire gyulladt a fog, ha nagyon be van gyulladva, nyomhatnak bármennyi érzéstelenítőt.. viszont magába nem a húzás fáj hanem ha a gyulladt fogra ráfog…

Ha nem gyulladt , akkor annak nem kellene szinte fájnia, az érzéstelenítő miatt is

szept. 17. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem már több mint 10 fogamat húzták, nem valami nagy cucc
szept. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tud fájni, előre nem lehet megmondani, de az is lehet semmit sem fogsz érezni belőle, de ilyen nyomás érzés lesz mindenképpen.
szept. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs begyulladva akkor jól hat az érzéstelenítő. Nekem egy fogamat húzták, egyet pedig elég magasan az ínyemben oldalirányba nőtt és szájsebészeten műtötték ki, na az durvább mint egy foghúzás, az se fájt. Bölcsességfogamat is húzták, nem fájt.

Annyit érzel majd hogy ide-oda mozgatják az állkapcsodat, de nem érzel semmit. Én csak úgy vettem észre hogy kint van a fog hogy megmutatta.

szept. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is f0stam, de egyáltalán nem éreztem semmit :)
szept. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
Egy fogamat húzták eddig. Én nagyon nyápic vagyok, de meg se éreztem. De bizonyára soktényezős a dolog.
szept. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha akkora gyökerekkel rendelkezik mint nekem vannak,voltak akkor még az érzéstelenítő sem sokat ér,sőt gyakorlatilag semmit.


Bár 20 éves lehettem mikor utoljára volt ilyenbe részem,de én majd összetojtam magam a fájdalomtól mikor ki húzták a doki meg beleizzadt mire sikerült.


Pedig én voltam az egyetlen ki a váróteremben nem picsogott,sőt inkább nevetett a fogorvosi témán.


De hátha szerencséje lesz.

szept. 18. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én ma megyek, nagyon félek tőle még így 23 éves fejjel is. Gyerekként húzták két tejfogam ( gyulladt állapotban ) és a mai napig bennem él az a fájdalom amit akkor éreztem. A másodikra már sírva mentem be, érzéstelenítő semmit sem hatott olyan állapotban, mindent éreztem ahogy tépik ki a számból a fogat.

Most már egy levél antibiotikumot beszedtem, már nem fáj a fogam. Úgyhogy bízom benne, nem lesz durva annyira…Ha nem ma mész akkor majd beszámolok ilyen körülmények között nekem milyen volt. De szerintem ez rengeteg mindentől függhet.

szept. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, jöttem beszámolni. A mostani húzás egyáltalán nem volt vészes, fájdalmat nem éreztem kifejezetten, viszont azért kellemesnek sem mondanám, mert az a feszülés közben csak kellemetlen tud lenni. Ha még nem voltál akkor kitartást, bízok benne, hogy nem fog nagyon fájni neked sem. Ja és ha úgy érzed nem zsibbadt el eléggé akkor kérj mégegy szurit. Nekem is kellett és nem volt így semmi baj.
szept. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A foghúzás nem fáj. Még akkor sem ha feltárásból tudja csak kiszedni azaz fel kell vágni az ínyt majd utána összevarrni.

Annyi érzéstelenítőt nyomnak beléd amennyit nem szégyelnek, nem fogsz érezni semmit.


Nem a kezelés fáj hanem ami utana jön!

Húzás után feldagad a fog helye és fájhat és bizony még vérezhet is igaz akkor már nem túlzásba.

De ezekre ad fájdalomcsillapítót, antibiotikumot a doki. 3-4 nap alatt (ha szeded a gyógyszert) begyógyul a seb és utána már nem fog fájni - addig sem fájhat nagyon ha szeded a fájdalomcsillapítót.

A legelső nap a legrosszabb! Utána már jobb. Én első éjjel szinte semmit nem aludtam úgy fájt! Reggel 8-kor tudtam csak elaludni picit.

Jó, nekem több fogamat is csak feltárásból tudta kiszedni a doki már annyira el volt szuvasodva és körbenőtte az íny.

Dolgozni nem tudsz 3-4 napig! A fogorvos persze nem tud táppénzre küldeni, de egy táppémzes kérelmet ír a háziorvosodnak.

szept. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!