Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gócos, gyökérkezelt fog...

Gócos, gyökérkezelt fog eltávolítása fájdalmas?

Figyelt kérdés

Fáj is a fog, kb 4 éve gyökérkezelt, eddig nem volt baja, egy hete durrant be nagyon, semmiképp nem akarom hogy megmentsék akkor sem ha meglehet, mindenképp kihúzatom, mert pokolian fáj.

Félek hogy gócos, akkor is ki tudja venni a fogorvos, vagy előtte antibiotikum kell?



szept. 12. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy amíg fáj, duzzadt, gyulladt, addig nem dolgoznak vele, csak ha nagyon muszáj. Így vélhetően elsőnek valóban gyógyszert kapsz és ha lenyugszik, akkor szedik ki.

Érdemes röntgent/CT-t csináltatni előtte.

szept. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Fáj,de nem duzzadt

Gondolom a doki fog panoráma röntgent csinálni

szept. 12. 08:23
 3/9 A kérdező kommentje:
Gondolom abból megállapítja hogy hozzá tud-e nyúlni, el fog-e zsibbadni, nincs akkora gyulladás stb
szept. 12. 08:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Vagy kiderül, vagy nem.

Ha magánba mész, akkor lehet kiszedik, megoldják.

Ha SZTK-ba, akkor valszeg lerendezi azzal, hogy gyógyszer és menj vissza ha már nem fáj annyira.

szept. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen mi a kettő között a különbség?

Vagyis...magánba megyek de hogy hogy ott meg tudják oldani, sztkban pedig nem?

szept. 12. 08:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen fogam, gyökérkezelt, többször tömött.

Aztán egy normális fogorvos csinált röntgent, és az alatta lévő gócot kezelte fogon keresztül. Azóta nincs probléma vele. Örülök, hogy megmaradt a fogam és nem kellett pótolgatni.

szept. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

SZTK-ban csak nyűg vagy az orvosnak, ott nem fogja megerőltetni magát, hacsak nem ismered régebb óta. Én jártam olyan orvoshoz sokáig SZTK-ba aki korrekt volt, bár azért sokszor még így is leszarom volt.

Magánban a segged kinyalják, viszont a tapasztalatom az, hogy rettenetesen felhigult az is, tudnak nagyon sokat bénázni ott is. Ott viszont pénzt kérnek, kapnak a szolgáltatásért, így nem fognak hazazavarni egy gyógyszerrel, csak akkor ha muszáj.


Viszont azt nem írtam, hogy ha huzatni akarsz, akkor el kell dönteni előre, hogy mennyire macera. Pl ha felső fog és fennáll a veszélye, hogy megnyílik az arcüreged, akkor alapból szájsebészhez menjél.

Ha hátsó masszív fog vagy bármi más okból lehet félni, hogy beletörik, akkor szájsebész.

Ha gyökérkezelt fog, akkor is inkább szájsebész, mert az kiszáradt törékeny, egy sima fogorvos lehet beletöri és akkor is a szájsebéshez kerülsz.

Igazából foghúzásnál én inkább mindenképpen szájsebészhez mennék. Kicsit drágább, de legaláb tudom, hogy biztosabb helyen vagyok és ha gond történne, akkor azonnal el is látnak, kiműti a darabokat, ha kell összezárja a sebet, stb.

szept. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szájsebész a doki szerencsére, hozzá járok, egy implantátumom van, azt is ő csinálta
szept. 12. 09:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor az kezdtnek jól hangzik.
szept. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!