Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj a foghúzás?

Mennyire fáj a foghúzás?

Figyelt kérdés
A hónap végén rakják fel az alsó fogsoromra a fogszabályzót, de előtte ki kell húzni egy fogat. Az érzéstelenítővel tényleg semmi fájdalmat nem fogok érezni? Akiket kérdeztem, azt mondták, szinte semmi fájdalmat nem éreztek. Mi ennek egyáltalán a folyamata?

szept. 15. 14:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A foghúzás jellemzően nem fáj. Miután kimegy az érzéstelenítő, utána fájhat néhány napig, de simán túlélhető.
szept. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem fáj, olyan érzés mint ha nem is húzák hanem inkább nyomnák.
szept. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem fáj.

Én 2 érzéstelenítőt kaptam. Még ezt a feszítő, nyomkodó érzést se éreztem.

szept. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak maga az érzéstelenítő beadása fájt rohadtul, mikor az elülső fogamat kellett húzni, olyan érzés volt, mintha az állkapcsomig leszúrt volna a tűvel. Hátul különösebben nem fáj.
szept. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát, nekem elölről fogják kihúzni...
szept. 15. 19:40
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Hát akkor készülj fel, hogy a szuri nem lesz kellemes, de nyugi összvissz pár másodperc kellemetlenség. Túléled.
szept. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A szuri beadása előtt kérhetsz spary érzéstelenítést melynek célja az ínyed érzéstelenítése. (Van ahol spary helyett zselé van)


Akkor már nem érzed a szurit.

Spray és zselé érzéstelenítést 2 okból adnak.

1. fogkő leszedéshez, ehhez a folyamathoz nincsen szükség "mély" érzéstelenítésre.

2. pont az inyekció előtt adják hogy még az inyekciót se érezd.

szept. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
#7 én kaptam ilyet minden alkalommal de lószrt nem segített. Ha leszúrja a tűt az állkapcsomig, ott mit sem ér a spray meg a zselé🤣
szept. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ebben is igazad lehet. Nálam hasznt valamennyit.

Illetve nálam 7 szurit adott a doki a felső álkapcsomba. A 2. után (plusz előtte a spray) a többit már nem éreztem mert a doki a 2. beadása után várt egy kicsit hogy hasson. Ez be is jött a többi szurit már alig éreztem - lévén a doki várhat kicsit az egyes szurik beadása közben, mert 3-4 óráig is hat az érzéstelemítő

(Már amit nekem beadtak, akkor 3 óráig teljesen lebénült az álkapcsom)

szept. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elölről fentről húztak egyet, mert soron kívül volt, egyáltalán nem fájt, nem is éreztem. Nyomást sem, hangja sem volt, semmi. Egy szempillantás alatt megvolt. Viszont ott elöl a szuri baromi kellemetlen volt, olyan érzésem volt, mintha az orromig nyomta volna fel és jött volna ki az orromon a tű.
szept. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!