Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Komolyan ilyen szintű erősségg...

Komolyan ilyen szintű erősséggel kell fogat mosnom?

Figyelt kérdés

Oral B IO 3-as fogkefém van. Elvittem a dentálhigiénikushoz, aki megnézte és azt mondta, hogy megfelelő a nyomás érzékelő, amikor zöldet jelez, akkor jó a nyomás. Viszont nagyon erős nyomást kell kifejtenem ahhoz, hogy zöld legyen.

[link]


A fent linkelt cikkben pl. pont arról beszélnek, hogy nem szabad túl erősen rányomni. ("finoman, körkörös mozdulatokkal") Amióta a dentálhigiénikus tanácsára a zöld nyomásra hagyatkozok, azóta vérzik az ínyem (igaz, hogy tegnap volt fogkőlevételem és azért lehet érzékeny, de akkor is), érzem még fogmosás után is, hogy nagyon megnyomta a fogmosás a fogaimat (ez talán még rosszabb, enyhe nyilaló érzések jelentkeznek a nyomástól fogmosás utáni órákban is), de ami a legrosszabb az az, hogy a körkörös fogmosási technikát nem tudom ezzel megvalósítani, mert fizikailag egyszerűen nehéz ilyen erős nyomást úgy kifejteni, hogy körkörösen mozgatom a fogkefét, tehát a fogmosási technikámat nem tudom tartani. Komoly fizikai kihívásnak tűnik ilyen erősséggel mozgatni a fogkefét.


Viszont a dentálhigiénikus kipiszkált valami kis ételmaradékot a fogom közül tegnap és közölte, hogy ezért probléma, ha nem nyomom rá elég erősen a fogkefét. Mert kb 2 napja ott van az a kis darab azt mondta. Meg azzal példálózott, hogy a cipőről se jön le a sár, ha csak finoman kapargatjuk, kell egy nyomás. De ez a nyomás nagyon erős nekem és ösztönösen se tűnik normálisnak. Hozzáteszem azt is, hogy ezzel az erős nyomással a fogkefefej keféi meghajlanak már. Fura, hogy ezt az erősséget optimálisnak érzékeli a nyomás érzékelő és a dentálhigiénikus szerint is ez rendben van. Pláne, hogy a linkelt cikk, ami egészségügyi szakmájú ember írásának tűnik pont arról beszél, hogy finoman, körkörös mozgásokat végezzünk. Januárban garanciaidő alatt visszavittem a szervízbe a fogkefét, akkor kicserélték a panaszomra. Viszont a cserélt termékkel is ugyanilyen erős nyomást kell kifejteni az optimális nyomáshoz. Ezért a csere terméket is vissza vittem és kértem a javítást/cserét. Ezt viszont nem fogadták el, pedig ugyan úgy működött, mint az előző. És mondom a dentálhigiénikus szerint is jól működik a nyomás érzékelő és nyugodtan hagyatkozhatok rá. De nekem nagyon erős továbbra is. Kissé kétségbe vagyok esve emiatt, nem tudom most mit tegyek.



aug. 29. 09:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Elismert magánrendelőben voltam (Dentinn fogászat), a szakemberek elvileg kiválóak.
aug. 29. 09:03
 2/4 anonim ***** válasza:
41%
Öööö.... A nyomásérzékelő azt jelzi, ha túl erős a nyomás!
aug. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem csak azt jelzi. Azt is jelzi, ha túl alacsony és azt is, ha optimális. Ha kék, akkor alacsony, ha zöld, akkor optimális, ha piros, akkor túl erős. Ha nem nyomom rá erősen, akkor nekem kéket jelez folyton. Ha rányomom, akkor viszont az említett problémák vannak (nem tudom körkörösen mozgatni, fogmosás után órákkal még érzem, hogy nagyon megnyomtam a fogom, plusz vérzik az ínyem)
aug. 29. 11:45
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Személyes tapasztalatom nincs ezzel a fogkefével, én a Sonicare keféket ajánlom a betegeknek, mert észtevételeim alapján alaposabban tisztítanak.

Így látatlanban nehéz megmondani, hogy mennyire nyomod erősen a kefét a fogaidra. Használni ezt a kefét is úgy kellene, hogy kb 45°-ban megdöntöd az ínyed felé, a sörte végeknek az ínybarázdába kell feküdniük. Ezután lassan végig vezeted a kefét a fogakon és ügyelsz rá, hogy beforgasd a fogközökbe is. Nem kell vele körkörös mozgást végezni. Azért használsz elektromos fogkefét, hogy ezeket a mozgásokat megoldja helyetted. A nyomásnál ha szétterülnek a sörték az nem jó, ugyanis a sörték vége tisztít, nem az oldala.

Emellett kellene valamilyen fogköztisztítót is alkalmaznod, mert a fogkefe a fogaidnak csak 3 felszínét mossa meg. A fogközkefe erre egy jó megoldás lenne. A forgófejes fogkefék egyik hátránya a szónikussal szemben, hogy a fogközi részeket nem tisztítja ki annyira alaposan.

Sajnos műszakilag nem tudok hozzászólni a kefédhez, mert nem ismerem a típust.

aug. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!