Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pár tipp h megszeresse,...

Pár tipp h megszeresse, élvezze? A másfél éves kisfiam utál fogatmosni. Kisebb korában tűrte, sőt még kacagott is.. de már hetek óta utálja . Ha a kezébe adom a kefét a földet kezdi vele takarítani és teljes mértékben elutasítja h fogat mossunk.

Figyelt kérdés

jún. 26. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem ez egy másfél éves gyereknél teljesen normális. Én nem erőltetném, inkább adnék egy régi fogkefét a kezébe, hadd játsszon vele és nevess vele együtt. Sokkal fontosabb, hogy ne szedjen össze rossz élményeket a fogmosással, minthogy minden este megsikáljátok a tejfogait, amiket úgyis pár év múlva váltani fog.
jún. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kiskoromban engem epres fogkrémmel lehetett úgy-ahogy rávenni a fogmosásra. Felnőttként az elektromos fogkefében találtam meg a boldogságot :) Biztos gyártanak elektromos fogkefét gyerekeknek is.
jún. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1!

Az a pár év, maradjunk annyiban, hogy még 10, mivel a tejőrlők átlagosan 12 éves korban váltódnak le, és a helytelen, hiányos fogmosás miatt pont ezek mennek tönkre a leghamarabb. Azontúl áruld már el, hogy egy fogmosásnál, tehát egy FOGMOSÁSNÁL milyen traumát tud összeszedni a gyerek? És ha pelenkát cserélni nem akarna, akkor rajtahagynád a kakát aszalódni akárhány óráig is, nehogy traumatizálódjon? Trauma az lenne, ha az ápolás hiánya miatt a kirohadt tejfogat olyan körülmények között kellene az orvosnak fúrnia, hogy közben a gyerek le van fogva. Na ez trauma. Ezt mint fogorvos írom.

Kérdező, tehát mint fogorvos, és mint anya, amit írni tudok neked: nálunk is volt ilyen időszak. Mivel elég sok fájós fogú gyerek ment át a kezeim között, így nálunk ebben nincs alku, mint írtam, nyilván a pelenkát sem hagyod rajta, akármilyen tortúra cserélni. Így kell a fogmosáshoz is hozzáállni. Nálunk sokat segített, mikor együtt választottunk fogkefét és fogkrémet, mert volt valami szimpatikus figura rajta, ami tetszett neki. 2 éves korától neki már elektromos fogkeféje is van. 3 éves kortól ajánlják ugyan, de a lényeg, hogy beváljon. Ezzel is lehet próbálkozni. Nálunk - igen, én bevallom - volt olyan, hogy le kellett fogni, és úgy mostuk meg, de még egyszer kihangsúlyozom, itt nyilvánvalóan nincs fájdalom, ijesztőnek sem ijesztő egy már sokszor megtapasztalt érzés, ez inkább arról szól, hogy nincs kedve hozzá. Mint ahogy egy időben fürödni sem volt kedve. Megszokta újra, nem traumatizálódott. Segítség volt a fogmosás helyszínének változtatása is, pl kádban fürdés közben kézi fogkefe, vagy ágyban lefekvés előtt, mesemondás előtt/alatt/után, ezzel is lehet játszani. Nagyon fontos, hogy ti mossátok neki, mert ennyi idősen nem képes rá (valójában az ehhez szükséges finommotorika csak 8 éves kor körül alakul ki!), de persze nyugodtan próbálkozzon, nálunk külön játszós fogkefe is van, amivel ő szokott leginkább rágcsálni, meg a nyelvét megmosni.

jún. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Esetleg kulonbozo gyenge, vagyis kimondottan gyerekfogkremeket kell kiprobalni. Mikor gyerek voltam, emlekszem, milyen nehez volt. Anyukam azert bizonyos idokozonkent az ovevel is megmosta, bar sirtam. En meg szocializmusban nottem fel, szoval a nyugatrol kapott csikos fogkremet olyan hihetetlen csodanak tartottam, hogy hagytam.
jún. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gabi fogkrém? Valami gyerekeknek való ízesített akármi? Én még ettem is suttyomban 😅
jún. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elektromos fogkefe, tükör, különböző fogmosos applikaciok, vagy csak fogmasas kozbeni mese/video nezes. Ha egyik sem jon be, akkor marad a lefogas, majd kinovi.

3 gyerekes fogorvos anyuka vagyok :D

jún. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miközben mosod a fogát, el lehetne vonni a figyelmét youtube videóval

pl: https://www.youtube.com/watch?v=O4wDITXrvrc

jún. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!