Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális hogy jó fogat tömnek...

Normális hogy jó fogat tömnek be csak mert le van törve egy pici darabja aztán meg igy olyan mintha egy kő lenne a számban?

Figyelt kérdés

Elkezdte lecsiszolni a JÓ fogam!, csak mert egy pici darab le van törve belole(rágófog és baleset miatt lepattant egy darabja 10 évvel ezelott) hogy betömi, (kozben azt hittem a lyukasat kezdi csinálni..), es tizenéve soha nem volt panaszom vele es makulátlan fehér is nem szuvasodik.

En hülye megengedtem. Gondoltam csak nem lesz baj belőle. De lett.

Azota mintha valami kemény kő lenne a fogamra ragasztva, a gyökeret is elnyomta, mint valami fogszabályzó, állandoan meleg ott a fogam, nem is szellőzik, valami olyan tömőanyagja lehet ami szerintem atomháborut is kibirna.


Ha leszedetem vele a tömést a fogamról és mivel már lecsiszolta a fogam tomés elott, igy teljesen védtelen lenne már a fogam?


Állandoan olyan mintha a számba ragasztott volna egy rágót kőanyagból.


Nyilván a pénz miatt akar ez mindent betömni meg csinálni. A szakrendelésesek meg direkt elrontják az egész fogsort is.


Vagy leszedjem én kalapáccsal? Mit csináljak?

Ez már vagy a 4.fogorvosom.



#fogátverés #tömésátverés
júl. 8. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ennyi hülyeséget egy helyen már régen olvastam.


Igen, verd inkább ki a fogad kalapáccsal. Atya ég, ekkora eszetlent.


Nem, nem lehet leszedni, az egyenlő a fogad biztos romlásával.


Ez a kérdés, plusz az az információ, hogy ez már a 4. fogorvosod, nem azt bizonyítja, hogy a fogászokkal van a gond...

júl. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De olyan mintha vmi plusz "vas" lenne a számnqn és állandóan "forró". Annyira idegesit.


Ragassz egy rágót a szádba es legyél ugy napokig. Már kicsinál.

júl. 8. 19:00
 3/11 A kérdező kommentje:
*rót pl az egyik rágófogadba. tapaszd be. Baromi idegesítő.
júl. 8. 19:01
 4/11 anonim ***** válasza:
A problémád pszichés eredetű.
júl. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Irtam hogy ragassz egy rágót az egyik fogadba. Es legyél ugy napokig. De szerintem 2 percet se bírnál ki. Aztán pampogj itt pszichéről.
júl. 8. 19:24
 6/11 anonim ***** válasza:
Volt elég sok fogászati beavatkozásom életem során, de ezt az érzetet, amit leírsz, 100%, hogy csak beképzeled.
júl. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy egy tömés vagy pótlás "elnyomja a foggyökeret", meleg sem lehet, és tutibiztos, hogy az "a fogam nem is szellőzik" ordas nagy baromság.
júl. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hogyne lehetne mikor a fogszabályzo is ugy müködik hogy csak ra van rakva a fogra, de az egesz fogat szép lassan honapokon át tolja.

A tetejéből volt lepattanva egy darab de a foggyökerem kezdett fájni az ínyben mélyen még az állkapcsom is hetekig. Igy visszamentem es vmi hidegtechnikával vizsgálták hogy a foggygökér ép. Azután jottem rá hogy persze nem gyulladt csak épp tolja a tömés.


És állando melegségerzésem is van ott. Komolyan ahhoz hasonlit a legjobban mintha lenne ott egy rágó a fogra tapasztva. Eddig ugye szabadon volt az a fogam mert le volt törve egy darabja. Teljes idegenérzésem van.


A legidegőrlőbb meg az hogy semmi baja nem volt annak a fogamnak soha, 10 éven át sem. Nem volt érzékeny sem szuvas sem, de még fogköves sem soha. Es igy van betömve. Szinte csak esztétikum de eddig se latszott mivel rágófog.

júl. 8. 20:09
 9/11 A kérdező kommentje:
Jav: Tömés után a foggyökerem kezdett fájni plusz állkapocs hetekig.
júl. 8. 20:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha magas a tömés, akkor csiszoltass le belőle. A többivel keress fel el egy pszichológust. Viccen kívül.
júl. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!