Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fog működni a dolog? Mennyit...

Fog működni a dolog? Mennyit fogok "szenvedni"? (Rossz fogak)

Figyelt kérdés

A napokban elmentem magán fogorvoshoz, ahol egy röntgen és konzultáció után megállapították, hogy mind a 4 db 6-os rágófogamat ki kell húzni (szájsebésszel), altatásban, egyszerre fog történni a húzás.


1. Kérdés: Hogyan fogok rágni, hogyha mind a 4 rágófogam ki lesz húzva?


Aztán mondta a fogorvos, hogy van 9 lyukas fogam, amit be kell tömni (ezt körzeti fogorvos fogja csinálni, mivel sajnos mégegy altatásra és tömésekre nem futja).


2. Kérdés: Egyszerre hány fogat tömhet be az orvos, ha nem nagyok a lyukak (nagyon félek a szuritól)?


Ezután azt javasolta a magánorvos, hogy rakassak fel fogszabályzót és akkor a 6-os rágófogak helyére be lehet húzni a 7-eseket, így tudok majd rendesen enni.

Viszont a probléma, hogy nem futja fogszabályzóra, legalább 1-2 évig tart mire összeszedem rá a pénzt.


3. Kérdés: Addig kifogja bírni a fogam, hogy a többi fog ne kezdjen össze-vissza dőlni?


aug. 18. 19:17
1 2
 11/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
Oké, te döntesz, csak ugye ha nincs pénz, akkor én meggondolnám, a többit is mindenképpen be kell tömni valahogy. Plusz ugye az egy dolog, hogy államiban tömeted be, de mi van, ha pl. kell rá korona is? Injekcióból az elsőt érzed, a másodikat még esetleg kissé és ennyi.
aug. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

A tömésekre nem kell korona, mivel nagyon apró lyukak vannak rajta.


Húzást mindenképpen altatásban végzem el, mert így is remegek a félelemtől.

Még a röntgenen is remegtem már.

aug. 19. 12:32
 13/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
Rendben.
aug. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az altatásért is fizetni kell.

Már az éber szedáció is 200-300 ezer ft. Mit gondolsz mennyi az altatás?


Nem kell az összes inyekciót kibírnod. Tudom az nagyon kellemetlen amikor belédnyomják a tűt. De! A 2-3. inyekció után vár a doki egy 5-10 percet. Addig elzsibbadsz annyira, hogy a többi inyekciót már nem érzed!

aug. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egyébként magán helyeken, legalábbis ahová én járok, ott eleve egy zselével elérzéstelenítik az ínyt is, tehát még a szúrást sem érzed.
aug. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Az altatás + 4 fog kihúzása 370.000 Ft.
aug. 19. 14:11
 17/19 anonim ***** válasza:
de akkor ne kérj altatást hanem szurit, vagy huzasd ki tb-s fogorvosnál ingyen
aug. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát figyu oké te tudod, de ennyit fizetni húzás miatt szerintem pazarlás főleg ha nincs pénzed.
aug. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hát ezaz ezt nem értem én sem. Ha spórolni akarsz miért kérsz altatást?


Szerintem jobban jársz a szedálással. Olcsóbb. Szedálásnál nem nagyon fogsz emlékezni a kezelésre.


Sőt ahova én járok ilyen "fél szedálást" is lehet kérni ez kvázi ingyen van.

Ilyenkor adnak neked nyugtatót. Plusz ugye a sok érzéstelenítő.

Igen van ilyen zselé meg spray is van amival valóban el lehet érni egy gyenge érzéstelenítést.



Abban is biztos lehetsz, hogy a körzeti fogorvosnál nem lesznek olyan türelmesek mint egy magán rendelésen!

Ahova én járok ott nagyon kedvesek, türelmesek.

Egyszer úgy mentem oda, hogy nem ettem. Mondták mindig enni kell kezelés előtt különben a nyugtató+érzéstelenítő kombótól rosszul leszek. Hoztak egy (finom) szendvicset meg egy pohár almalevet, nem is kellett érte külön fizetni.

Kezelés alatt kérdezték minden rendben, minden oké? Széket állítsuk lejjebb-feljebb? Kényelmes?


Hát ilyet biztos nem fogsz tapasztalni körzetinél.

Ezt azért mondom, mert ha spórolni akarsz csak a körzeti orvoshoz tudsz menni.

De ott nem lesznek ilyen kedvesek meg türelmesek. Ha félsz minden fajta beavatkozástól, akkor mindenképp magán rendelésre menj.

aug. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!