Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fog működni a dolog? Mennyit...

Fog működni a dolog? Mennyit fogok "szenvedni"? (Rossz fogak)

Figyelt kérdés

A napokban elmentem magán fogorvoshoz, ahol egy röntgen és konzultáció után megállapították, hogy mind a 4 db 6-os rágófogamat ki kell húzni (szájsebésszel), altatásban, egyszerre fog történni a húzás.


1. Kérdés: Hogyan fogok rágni, hogyha mind a 4 rágófogam ki lesz húzva?


Aztán mondta a fogorvos, hogy van 9 lyukas fogam, amit be kell tömni (ezt körzeti fogorvos fogja csinálni, mivel sajnos mégegy altatásra és tömésekre nem futja).


2. Kérdés: Egyszerre hány fogat tömhet be az orvos, ha nem nagyok a lyukak (nagyon félek a szuritól)?


Ezután azt javasolta a magánorvos, hogy rakassak fel fogszabályzót és akkor a 6-os rágófogak helyére be lehet húzni a 7-eseket, így tudok majd rendesen enni.

Viszont a probléma, hogy nem futja fogszabályzóra, legalább 1-2 évig tart mire összeszedem rá a pénzt.


3. Kérdés: Addig kifogja bírni a fogam, hogy a többi fog ne kezdjen össze-vissza dőlni?


aug. 18. 19:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

hat az elörébb lévö fogakkal kicsit kényelmetlenebbul

Amennyi van, célszeru egyszerre csonáltatni hiszen akkor csak egyszer kapsz szurit többször es levan a gond vele

ha nem futja rá akkor ez van, de potolni kéne amit kihúztak de az meg rengeteg sokba kerul

en most 4et potolok már 1milliot beleraktam és még csak most jönnek majd a fog készitések az legalább még fél millio lesz, szintén eágu fogak háttul lent kett kettö

a fogaid mennek majd amerre akarnak vagy tudnak de inkább az a baj h a hiány miatt jobban le ledznek terhelve és jobban tönkre mennek majd valszeg

de ha ki is bírják utána ha eldölt ofa nem tudsz fogat potolni ha csak vissza nem szabályozod

aug. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát én biztos nem húzatnám ki mind a 4 fogamat egyszerre mk. oldalon, lehet majd varrni is kell, szóval akkor hogy eszel, stb. A fogszabályzásra nem tudok mit mondani, ha az az egyszerűbb megoldás, akkor az, jobb, mint az implantátum.
aug. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Implantátumra nem futja, illetve 21 éves kor alatt nem csinálják meg.


Muszáj mind a 4-et kihúzni mivel fájnak illetve 2* kellene altatni, ami még több pénz.

aug. 18. 20:45
 4/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
Miért kell altatni? Szerintem felesleges.
aug. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon félek, de még ha belépek a rendelőbe is remegek.
aug. 18. 23:01
 6/19 anonim ***** válasza:

de mitöl is?

fájni fáj de de nem örökké es bele se hallhatsz, plane ha most is fáj már

de vagy ez vagy minden fogad gatya

es szakemberekkel van tele nem random hentesekkel

aug. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%

Milyen orvos ez? Nem értem.

Ha húzni kell, implantálni kell. Nem lehet maradó fogakat "behúzni" az üres helyekre....


Húzást altatásban? Hát ilyet sem hallottam még. Nekem olyan volt, hogy a felső fogsoromon volt egymás mellett 4 hiányzó fog. Meg a maradó fogak is pont úgy voltak, hogy 1 van 1 nincs.

Mindegy. Mivel 4 fog volt egymás mellett, ezért oda már hidat nem tudtak tenni. A csontállomány meg olyan szerencsétlen volt, hogy ott pont nem volt elég csont az implantációhoz.

Ezért azt csinálták - így volt olcsóbb - hogy felül kihúzták az összes fogam és a helyére tettek fel 4 implantátumra rögzített fogsort.

Mindegy.

Nálam a húzásokat nem hogy altatásban, de még szedálásban sem csináltak. Sima helyi érzéstelenítés. Semmit nem éreztem. 8 ínyekciót adott be a doki, az egész felső állkapcsomból, arcomból semmit nem éreztem. Tulajdonképpen inkább ez volt a kellemetlen. Se nyelni, se köpni, se öblíteni, se beszélni nem tudtam.

Egy kezelés alkalmával ki is húzta az összeset. Az érzéstelenotőt beadta, 3 óran keresztül volt teljesen lebénulva az arcom.


Ha ettől nagyon félsz, húzásokra meg úgy mindenre kérhetsz éber szedációt. Az kicsit olcsóbb is.



Hogyan fogsz rágni? Hát valamilyen ideiglenes pótlást kitalálnak.

Dolgozol már vagy még nappali! tagozaton tanulsz? Ha utóbbi, akkor is fizetni kell implantálásért de olcsóbb. Csak az anyagköltségeket kell fizetni.


Ha dolgozol már, sajnos nem maradt választásod minthogy hitelt vegyél fel.

És szetintem azonnal kérj másodvéleményt és így árajánlatot magán klinikán! Valami normális magán klinikán.

aug. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
Oké, én értem, hogy félsz, meg persze nagyon ijesztő, de a rendelőbe akkor is be kell menned, ha altatnak, ergo magát a procedúrát nem úszod meg. Azért tartom jobbnak a helyi érzéstelenítést, mert akkor egy oldalon 2-t kihúznak, a másik oldalon még fogsz tudni rágni és ha az begyógyul, akkor mehet a másik kettő, plusz addig a higiéniát is könnyebb megoldani. Nagyon megviseli a szervezeted, ha 4-et húznak ki egyszerre 2 oldalon plusz az altatás maga is. Amúgy a húzás nem fáj, mert annyira el leszel érzéstelenítve, úgyis az utána következő napok a rosszak.
aug. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Maga az injekciótól rettegek, még 1-et kibírok, de többet nem.
aug. 19. 12:16
 10/19 A kérdező kommentje:
Az első fogaimon tudok majd rágni, ameddig be nem gyógyulnak, más ötletem sajnos nincs.
aug. 19. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!