Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » SOS! 35-os fogam fele törött...

SOS! 35-os fogam fele törött le. Voltam fogorovosnál, és hogy ki kell húzni. Mondom nem akarom, hogy akkor rendelkezzek be a dokihoz akihez járok. Most tényleg hadjam kihúzatni mert nem fáj se semmi?

Figyelt kérdés
2022. jan. 3. 08:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik fogovost. Én is jártam már így, két fogorvos ki akarta húzni a harmadik vállalta hogy visszaépíti. Azóta is minden rendben van vele.
2022. jan. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészről a terápiát nem a páciens életkora vagy véleménye dönti el, hanem az adott fog és a szájüreg állapota. A te véleményed nem szempont, elvégre ki vagy te?

Másrészről: olyan a legritkább esetben van, hogy csak úgy letörik egy fog, az is inkább komoly trauma miatt fordul elő, tipikusan mondjuk meggymagra harap az ember. Magyarul itt inkább arra van esély, hogy az a fog bizony jól elszuvasodott. Ilyen esetben viszont nem csak azt kell nézni, hogy hol van a tör vég, hanem hogy hol van a szuvasodás vége, mert ami letört, az már a leginkább gyenge foganyag, de attól még ami ott van, az is lehet puha, baktériumokkal teli fogszövet, amit nyilván nem lehet ott hagyni egy esetleges mentésnél. Ha sz@r állapotban van, akkor egy jó magánorvos sem fog tudni mit kezdeni vele.

Egyébként meg jó volna, hogy ha valaki nem ért hozzá, az megtartaná a kanapén konfabulált magánvéleményét, mert félrevezetitek a kérdezőt, aki így is nagyon el van tévedve. Az ilyenek miatt van az, hogy a beteg jobbra balra vándorol, mert mindenhol ugyanazt mondják, majd egy pénzlehúzós helyen "megmentik" oly módon, hogy végül egy év múlva csak kihúzza az az orvos, akinél eredetileg járt. Vagy a másik eset, nagy büszkén mondja az ilyen, hogy neki húzni akarták anno, de végül megmentették, csak közben egy fél öklömnyi ciszta keletkezett az arcüregében a helytelenül kezelt fog miatt. Na akkor megy csak igazán a sírás rívás.

2022. jan. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
57%

12 ettől függetlenül normális ember meghallgatja több orvos véleményét.

Lehet, hogy a helyi doki egy alkesz, mint nálunk is volt, aki fúráshoz nem volt hajlandó érzésteleníteni, mert ő úgy ítélte meg, hogy minekazt. Hiába mondtam, hogy kifizetem.


Aztán találtam egy értelmeset, aki 2 gyökérkezelést is megcsinált fájdalommentesen.

2022. jan. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
És ilyen foggal mit fog kezdeni akármilyen orvos?
2022. jan. 3. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!