Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » SOS! .Kiesett a törött fogam,...

SOS! .Kiesett a törött fogam, és ott maradt még valami. Az a valami lehet az új fog?

Figyelt kérdés

Ugye nem maradhatott ott a törött fogam harmadik fele? Mert 2 kiesett kivettem kimozdítottam a nyelvemmel. És ott maradt egy lyuk és ott maradt egy pici fog. Az mi? Az új fog vagy az öreg? Hívtam fogorvosnak nem rendelnek ma, még be se vesznek ha súlyos a helyzet.


Szerintetek az öreg fog ott maradhatott vagy az új fog nyomta ki a törött fogat? Kérlek segítsetek!!!


2021. dec. 31. 12:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2021. dec. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
23
2021. dec. 31. 12:10
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
23 évesen milyen új fogad lenne már???🤦‍♀️
2021. dec. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De akkor mi maradt ott még?
2021. dec. 31. 12:12
 5/15 anonim válasza:
100%
Új fog 23 évesen? Valószínű, ami letört abból ott maradt.
2021. dec. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
És azzal mi lesz? Nem fáj se semmi
2021. dec. 31. 12:14
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Előbb utóbb begyullad. Szedesd ki míg nem nő rà az innyed. Egyébként meg lehet inysorvadàsod van, magàtól csak úgy nem potyog ki az ember foga.
2021. dec. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
El volt törve a fogam
2021. dec. 31. 12:17
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Új fog nem lehet mert a tejfogaid már rég kipotyogtak még gyerekkorodban, a csontfog ha egyszer kiesik akkor több nem lesz helyette maximum implantátum de az sem nő ki magától a semmitől.

Az a darabka valószínű egy gyökér lehet vagy valami maradványa. Ez idővel kifog lökődni az ínyedből, de ha mégsem akkor úgy befog gyulladni hogy besz@rsz tehát amint eltudsz menni fogorvoshoz menj el mindenképp. Így én is jártam hogy egy hátsó örlő fogam ripityára tört és úgy köptem ki a darabokat. A gyökér telejs egészében bent maradt de az is törött volt mert pár nap alatt kijjebb volt és simán kihúztm az újjaimmal, egy darabka még maradt bent azt meg a fogorvos húzta ki egy kisebb fogóval és röntgenezett hogy neme maradt még bent esetleg mert az ínyem eléggé összehúzódott már addigra és ha maradt volna akkor mehettem volna szájsebészetre kiműttetni mert az már max begyulladt volna idővel és az még kellemetlenebb.

2021. dec. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Menj el szájsebészetre hogy kivegyék a maradékot, mert begyulladhat és a többi fogadra is átmehet a gyulladàs
2021. dec. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!