Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon cserepes a szám mit...

Nagyon cserepes a szám mit tehetnék? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

nagyon régóta ilyen:( akármivel kenem semmi nem használ pedig vettem most aloe verás szájápolót mert hogy az tuti beválik hát nem nagyon :S

3-4 nap múlva meg lehámlik de így darabokban szóval nem az egész. Annyira csúnya amikor már látszik hogy kivan cserepesedve / és nem kiszáradva van/


2010. aug. 20. 16:49
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
bocsi az kimaradt hogy eleget iszok.
2010. aug. 20. 16:52
 2/14 anonim ***** válasza:

Ültess bele tulipánt.


Amúgy bőrgyógyászhoz menj szerintem.


Kenegetsd ajakkrémmel.

2010. aug. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%

Én Labello-t használok, abból is a hagyományosat, és nekem használ.

Mikor ki van száradva ne kenj rá sokat, mert nagyon felpuhítja az ajkaidat és ezért hámlik le. Mindig csak annyit, ami épp elég, és inkább kenj rá sűrűbben keveset, mint ritkán sokat.


Meg igyál még többet, egyél sok dinnyét.

2010. aug. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanez volt, csak nekem 1-2 naponta hámlott le és nagyon csúnya volt, szégyelltem.


Ezt a krémekben lévő glicerin váltja ki (nyugodtan olvass utána kémiakönyvekben, mert a kozmetikus cégek csak jót mondanak a glicerinről): a bőr mélyebb rétegeiből szívja ki a bőr felsőbb rétegeibe a vizet, így folyamatosan csak egyre jobban kiszárad a bőröd belül. És mivel a szád bőrének alsó rétegeiből vonja ki, a végén már tök száraz lesz és folyamatosan kenheted.


Amikor ezt megtudtam, abbahagytam a krémezést, és csodák csodája: elmúlt. Csak akkor jött elő megint, ha aznap tényleg nagyon keveset ittam. Ilyenkor elkezdtem többet inni, és már el is múlt pár óra múlva. Ha mindenképp kenegetni akarod, akkor olyan krémet használj, amiben nincs glicerin - az ritka, mint a a fehér holló, de azért lehet találni.

2010. aug. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szóval ha eleget iszol, akkor csak a glicerin miatt lehet.
2010. aug. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
ez a glicerin kemény, jó tudni thx!
2010. aug. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A szájcserepesedés nem attól fog javulni, hogy mindenféle kenceficét használsz. Milyen az étkezésed? Elég vitamint fogyasztasz? Elég fehérjhét fogyasztasz? Elér rostot fogyasztasz? Az egészséges étkezés a titok. És nincs több cserepes száj, töredezett haj, szakadozott köröm.



"Ajak-kiszáradást okozhat a pajzsmirigy működésének zavara, és a B-vitamin hiánya - sőt, bizonyos gyógyszerek is. Vagy, egyszerűen az, ha nem iszunk elég vizet. Vagy egy új, a bőrünk számára ismeretlen termék, amelyre allergiásak vagyunk. Először tehát ezeket az okokat kell felderíteni és kezelni, utána/közben jöhet a tüneti kezelés: a jó öreg szőlőzsír"


forrás: [link]

2010. aug. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
31%
radírozd rendszeresen, 2-3 naponta, amikor már jobb a helyzet (mert az lesz) onnantól már elég hetente, lefekvés előtt kend be gazdagon a már említett glicerinnel.
2010. aug. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Méz, ebben nincs glicerin+B/6 vitamin!!!
2010. aug. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Carmex-et!:)
2010. aug. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!