Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fog fájni egy töméscs...

Mennyire fog fájni egy töméscsere?

Figyelt kérdés
Az egyik hátsó rágófogamban van egy amalgán tömés 6 éve, és ma megyek fogorvoshoz kicseréltetni fehér tömésre. Eddig sosem kaptam inyjekciót csak lidokainnal érzéstelenítették, de ez az orvos szerintem ha nem kérek, akkor is ad inyjekciót:S (alacsony a fájdalom küszöböm, és félek is a tűktől, vérvételnél is ájulni szoktam..) Nem tudom hogy lenne a jobb, ha kapok szurit, vagy elég csak a lidokain? mennyi időt vesz igénybe a töméscsere?
2010. aug. 13. 07:05
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ja és 16/L
2010. aug. 13. 07:05
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, nem lesz baj. Maga az injekció nem fájdalmas, csak egy kis szúrás, pár pillanatig tart, utána elzsibbadsz. Szerintem, ha megkéred az orvost, akkor befújja lidocainnal a szúrás előtt, hogy azt se érezd. Maga a töméscsere szintén nem fájdalmas, nem nyúlnak az idegekhez, csak a töméshez, inkább csak kellemetlen, kényelmetlen. Időben, talán egy fél óra.
2010. aug. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vészes én mindig szoritom a szék karját és igy sokkal könnyebb, ha esetleg fáj persze..
2010. aug. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem ad ha nem kérsz.

A szuri(lidokain) csak 1 pillanatra kellemetlen,utána semmit nem fogsz érezni,utána 2-3 órán át még hat az érzéstelenítő.


Szuri nélkül a fúrás fájdalmas tud lenni,(kivéve ha gyökér-kezelt fogról van szó) és ez művelet 3-5 percig is eltart,ez viszont óráknak tűnik fájdalom csillapító nélkül :D. A lidokain spray elég "gyenge",de sokan kibírják ezzel is.

Te döntesz.

2010. aug. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sima tömésnél se kértem injekciót. Persze nem mély lyuk volt. Meg ha belegondolok kb. annyi ideig fájt a fúrás míg beadta volna a szurit. Ja és utánna legalább nem "lógó" arccal közlekedtem:) ami a munkámnál nem hátrány.:)
2010. aug. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy rám nem hat az injekció. Volt, hogy beadott hármat de semmi zsibbadás nem volt. Éreztem mikor fúrta.
2010. aug. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! nemrossz ötlet a lidocain és utána az inekció:) eddig mindig elég volt a lidocain csak mikor a levegő a fogamhoz ért az volt nagyon kellemetlen:S
2010. aug. 13. 08:46
 8/13 anonim ***** válasza:

hát nekem cseréltek már 3 féle képpen tömést


egyet érzéstelenítővel

egyet érzéstelenítő nélkül

egyet érzéstelenítővel, de mivel be volt gyulladva a fogam, mindent éreztem


nekem, személy szerint az utolsó kettő annyira fájt, hogy végigkönnyeztem. pedig magas a fájdalomküszöböm, főleg ha fogorvosról van szó, ha kellett soha nem kértem érzéstelenítőt, inkább kibírtam azt az 5-6 percet. és mégis töméscserénél azthittem ottmaradok. lehet nem ugyanolyan a fogunk, és neked nem fog fájni, de nekem nagyon fájt.


és fáj az érzéstelenítő, de nem kell odafigyelni. én miközben szokta beszúrni, mindig megszámolom a csempéket, így el is terelem a figyelmem. de viszont inkább átélem azt a 20 másodpercnyi fájdalmat (ahogy kihúzza a tűt már nem is fáj) minthogy 10 percet szenvedjek.

amúgy nem is annyira fáj, inkább feszít. vagyis érzed hogy ott van egy hosszú tű, meg mikor beleengedi azt a folyadékot vagy mit akkor picit fáj mert érzed hogy az állkapcsodban "szétfolyik", utána mikor kihúzza már el is múlik minden, mint ha nem történt volna semmi, és már rögtön kezd zsibbadni.

de ha fölülre adja, én ott azt se érzem mikor beleszúrja. ott egyáltalán nem fáj.

főleg ha előtte befújja vagy bekeni.


szóval én a helyedben tuti kérnék érzéstelenítőt. én is férek a szuriktól, mikor meglátok egy tűt már reszketek, de ne is figyelj oda. pl. magadban énekelj egy dalt vagy nemtudom :D

érzéstelenítő nélkül (nekem legalábbis) elképesztően fájt. a foghúzás nem fájt annyira mint ez, mert itt mélyebbre fúr, és ott van a legtöbb ideg, és szinte egy-egy pontokban mikor eltalálja az egyiket az nagyon tud fájni. de érzéstelenítővel semmit nem érzel.

szóval hajrá, ne félj :)

2010. aug. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

de amúgy egy rendes tömésnél is megkérdezi az orvos hogy adjon-e szurit. de szerintem itt meg se fogja kérdezni, tőlem se kérdezte csak rögtön beleszúrta.


amúgy pont most váltottam fogorvost. a régi soha nem adott szurit, nem is fájt a tömés.

mikor átmentem a másikhoz meg még furcsa volt, mikor kérdezés nélkül adott. és utána pár hétre elkezdtek fájni a régi betömött fogaim, mert kiderült, hogy nem volt rendesen kitisztítva, ezért nem is fájt.


szóval ha ad szurit akkor biztosan rendesen ki is fogja tisztítani, mert tudja hogy úgysem érzel semmit. meg úgy tényleg jobb, a szuri csak 15-20 másodperc, a töméscsere meg van vagy 10-15 perc. és itt kiszedi a régi tömést, és még mélyebbre fúr, ami nagyon fáj. szerintem kérj szurit.

2010. aug. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
hmm.. kicsit parázok már most.. ma 4 órára megyek szoritsatok:) volt 1 évig állandó fogszabim azzal nagyon megszenvedtem, főleg mikor levették mert nem jöttek le jól oda voltak a breketek a fogaimhoz ragasztva és harapófogóval egyesével tördelték le ez volt az egyik legrosszabb dolog benne.. úgyvélem hogy ha azt kibírtam akkor egy negyed órás töméscserét kibirok:)muszáj lesz :D
2010. aug. 13. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!