Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ennyi rossz foggal lehet még...

Ennyi rossz foggal lehet még normálisan létezni?

Figyelt kérdés
Most leszek 21 éves, és már 14 lyukas (ebbe beletartozik a tömöttek száma is) fogam van! Teljesen elvagyok kenődve, mert ez rengeteg és csak több lesz. Másnak is van ilyen problémája? Egész életemben hetente kell majd fogorvoshoz járnom? Ja és a kor előrehaladtával nem "csökken" a fogak romlandósága, vagy ez csak tévhit?
2010. júl. 25. 10:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ez afféle fajta, rajta dolog, nekem 14 éves létemre 8 lyukas/már tömött fogam van és folyamatosan romlanak.

Pedig reggel/este mosom, és szájvizezem, mindez hiába, bele is vagyok betegedve rendesen.. :(

2010. júl. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
49%

Ami tényleg nagyon fontos a kalcium, ezt magnéziummal és cinkel kell szedni, így 3-an tudnak felszívódni!

Aztán kerülni a savas és cukros ételek, italok fogyasztását. A cukor a szánkban savvá alakul át és eszi a zománcukat, így lesz a lyukas fog.

Mikor fogat mosol, TARTSD be a 3-5 perces mosást, ne 1 percig tartson .A fogselyem tényleg nagyon sok mindent ki tud szedni, amit a kefe nem tud.

Nekem kb 30-40X lettek tömve a fogaim 17 éves koromig, most 18 évesen tökéletesek a fogaim, rendszeresen ellenőriztetem.

De 16 éves koromig semmi szájápolás nem volt jelen az életemben.:(

2010. júl. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!