Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ennyi rossz foggal lehet még...

Ennyi rossz foggal lehet még normálisan létezni?

Figyelt kérdés
Most leszek 21 éves, és már 14 lyukas (ebbe beletartozik a tömöttek száma is) fogam van! Teljesen elvagyok kenődve, mert ez rengeteg és csak több lesz. Másnak is van ilyen problémája? Egész életemben hetente kell majd fogorvoshoz járnom? Ja és a kor előrehaladtával nem "csökken" a fogak romlandósága, vagy ez csak tévhit?
2010. júl. 25. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mondok jobbat 15 éves vagyok és 1-2t kivéve MINDEN fogam lyukas hiába mosom reggel este :)
2010. júl. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
a 10:06 os vagyok hát én hetente járok fogorvoshoz de így se haladok előre sorra lyukadnak ki azok is amikor már 1x belettek tömve. reménykedj, hogy ha egyszer megcsinálják nem lesz velük több gondod
2010. júl. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is 21 vagyok és a metsző és szemfogaim kivételével az összes lyukas vagy ki van húzva. De nálam ez valószínű annak köszönhető, hogy anyám nem tanított meg fogat mosni.
2010. júl. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24vagyok. 4tömött fog,1 hiányzó és 2,amin kezdődő barázdaszuvasodás látható +4 fekvő bölcsességfog. Az ép fogaim pedig csálék. Pedig rengeteget költök szájápolási termékekre.. Úgyhogy szomorú tény,de sokan vannak hasonló cipőben,mint te. Esetleg érdemes lenne az ózonkezelésen elgondolkodnod.állítólag nagyon jó. Lehet pár fogadat meg tudnád vele menteni.
2010. júl. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én 23 vagyok és 4 kivételével az összes rágófogam hiányzik!!! Iszonyú érzés!!! Teljesen el vagyok keseredve... Nem tudok rágni, az ételek szinte egyben mennek le... Emiatt nem tudom őket rendesen megemészteni és kóros székrekedésem lett tőle, amin még a napi több liter folyadék sem segít. Implantátumra az egész évi fizetésem sem lenne elég... Az az egy szerencsém, hogy ebből semmi nem látszik a külvilág számára, ugyanis az első fogsorom hibátlan.
2010. júl. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21 éves vagyok de a két metszőfogamon kívül mind rossz. Tömött lyukas és 5 ki van húzva. Borzalmas érzés, ráadásul annyit költöttek szüleim később én is a fog/szájdolgokra, hogy az nem igaz. Nálam 12 évesen elkezdődött :( 19 évesen meg sorozatos fogcisztám volt. Műtöttek, teli volt varratokkal a szám. Még belegondolok is kiráz a hideg, szörnyű volt.
2010. júl. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem kevés a kalcium a szervezetedben.

Vegyél ilyen pezsgőtablettát, vagy a gyógyszertárban nyugodtan mond el a gyógyszerésznek mi a panaszod, és ő ajánl valamit.

Ha rendszeresen mosol fogat, akkor csak itt lehet a bökkenő.

2010. júl. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

20 vagyok, 14 tömött fogam van, még kettőt be kell, plusz valamelyik fáj, azt gyökérkezelni kell és egy húzott fogam van. Én tudom mitől van, kiskoromban nem szerettem fogat mosni, szüleim pedig nem erőltették rám, itt az eredménye.

Szóval már többen vagyunk.:)

2010. júl. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20 vagyok, kiskoromban én sem mostam fogat, a mozgó tejfogakat nem húztam ki manuálisan, megvártam amíg kipotyognak maguktól. Az eredménye kb 6 lyukas fog, 2 hiányzik, még van egy tejfogam, két csont az állkapocsban, a négy bölcsességfogamat ki kellett műteni és a fogsorom úgy néz ki, mint a szögeskerítés.
2010. júl. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát biztos nagyon sok ilyen ember van amúgy. Nekem fogszabályozóm van 3 hónapja,és a fogorvom állandóan dícséri a fogaimat,hogy milyen jó anyagból vannak,milyen kemény állagúak,és hogy szerinte nekem 80 évesen is a saját fogaim lesznek a számban,úgy mint a mamámnak=)...21 éves vagyok,nekem 4fogam van tömve,a rágófogaim,de azok is azért romlottak,mert a csálé dolgok miatt nehezen lehetett mosni és ugye 14 éves koromban én se erre figyeltem a legjobban.:D Na mindegy ez még nem vészes.

De beszélgetek vele sokat és mondta ő is meg úgy olvasgattam is róla,hogy minden embernek mások a csontjai,fogainak állaga,anyaga.Ez totál genetikailag kódolt,épp úgy mint,ahogy valakinek sárgák a fogai,fehérítés után is visszasárgul.Aki meg naponta 2szer fogat alaposan,nem csak össze vissza,használ fogselymet és jár ellenőrzésre,az mást nem tehet,mert ilyenek a fogai.Viszont hát igen,aki fiatalabb korában nem mosott fogat,az már szintén későn gondolkodik,mert egy tömött fog csak tovább romlik majd... Sajnos ez van.Fogorvoshoz kell járni,vigyázni a fogakra,a többi már ...

2010. júl. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!