Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon félek, segíts kérlek!...

Nagyon félek, segíts kérlek! Van valami más megoldás?

Figyelt kérdés

Na szóval, fogszabályzó kellene de azt mondta az orvos hogy előszőr ki kell húzni 1 rágófogamat. Már többször betömték mindig kieesett a tömés és le is tört egy darab a fogmból.Nagyon félek a foghúzástól!! Suliorvosnál voltunk, ha elmennénk egy másik dokihoz ő is ezt mondaná?? Sehogy se tudom rávenni magam a húzásra..:( Csak rá gondolok és sírok. Amúgy meg nem fáj a fogam, meg semmi.

14L


2010. júl. 24. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem másik fogdokinak is ez lenne a véleménye.Ha szép fogsort szeretnél a későbbiekben akkor kihúzatod a fogad.Ne félj nem fáj.Nekem is libabőrös lett a hátam még a foghúzás gondolatától is.De jobb nélküle :) Ha mennie kell engedd el XD NEM FOG FÁJNI!
2010. júl. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem a legjobb dolog a foghúzás, de túlélhető. Magát a húzást nem is érzed, csak az érzéstelenitő injekció a kellemetlen.

Ha letört már a fogadból, akkor valószinűleg menthetetlen.

2010. júl. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
minden fogorvosi beavatkozásnak az a titka, hogy ne szakbarbár csinálja, és akkor nem fáj.
2010. júl. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mivel volt már szerencséd fogorvoshoz és érzéstelenítőhöz is, tudod, hogy nem fog fájni. Sokkal rosszabb, mikor matatnak a fogad belsejében. Ha pedig csak a gond van azzal a foggal, a legjobb dolog kihúzni. Az, hogy suliorvos vagy másik, az a rendelő és a felszerelés színvonalától függ. Magánba is valószínű ugyanezt mondanák.
2010. júl. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
a fogszabályozáshoz alul és felül is, mindkét oldalon kell egy-egy üres fog. ezt az űrt töltik ki a visszahúzódó fogak. semmi kétség, hogy erre szükség van. a húzást és a szabályozást illetően is olyan orvoshoz menj, akiről jókat hallottál és akiben te magad is megbízol
2010. júl. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

figy,nekem is így volt,és nem is fogod érezni,mivel valószínüleg lefogják fagyasztani,tudom,most nagyon ilyensztőn hangzik.Én is nagyon féltem,amikor ezt először halottam,a fogadra hideget fújnak és az innyedre is.Ettől nem fog fájni,nekem el hiheted.!

11/L

2010. júl. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyennek érezted a tömést? Nekem húzták is, tömték is már a fogamat, hát egy tömés felér öt foghúzással! Sokkal rosszabb, ha tömik, szóval ne aggódj, még jobban is jársz, mintha tömögetnék. :)
2010. júl. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Vannak olyan fogorvosok (bár ez drágább jóval), ahol szedálnak,illetve altatnak (ez akkor jó, ha súlyos fóbiád van pl, és mondjuk sokat kell "dolgoznia a szádban"). A szedálás annyit tesz, hogy adnak be némi nyugtatót, így tűrhetőbb (bár nem tudom, hogy ezt 18 év alattiakon is megcsinálják-e).

Mindenesetre szerintem nézz utána.

2010. júl. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

akkor jobb lenne ha magánorvosnál csinálnák???


és még egy kérdés: Mennyi idő az egész kb??

2010. júl. 24. 20:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy a fogszabályozáshoz MINDENKÉPPEN fogat kel húzni, az egy az egyben hülyeség!!!

Gyakran van rá szükség, ez igaz.

És akkor az egészséges fogat is kihúzzák, úgyhogy a tömöttet végképp ne sajnáld!! Ess túl rajta, az érzéstelenítő nem feltétlenül fáj, csak kellemetlen. Utána meg egyáltalán nem fáj.

2010. júl. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!