Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a megoldás? :' ( Mit...

Mi a megoldás? :' ( Mit tegyek? :S (Kérlek, segíts! )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Másfél éve kezdtem el fogszabályoztatni magam, mert nagyon rosszul őttek ki a fogaim. A kezelés elején az is kiderült, hogy "keresztharapásom" van, (a felső fogsor nem illeszkedik teljesen az alsóra). Szóval 1,5 évig hordtam egy ún. kivehető készüléket, amíg ki nem szélesedett az állkapcsom, és végre szóba jöhetett a rögzített fogszabályozó, amiről már régóta álmodtam. Tegnap voltunk a konzultáción(amit már nagyon vártam), és az orvos azt mondta, hogy csak akkor oldható meg a kezelés, ha a szüleim engedik 2 maradandó fogam kihúzását. A szüleim ezt nem engedték, mert tudják, (vagyis olyanokat olvastak, hogy ép fogam kihúzásából később szervi bajaim lehetnek, hiszen a holisztika úgy tartja, hogy minden fog kapcsolatban áll egy-egy szervvel.) Szóval mivel a szüleim ehhez nem járulnak hozzá, ezért a szakorvossal úgy egyeztek meg, hogy jöjjünk vissza 2-3 év múlva, és akkor majd meglátjuk hogy rosszabbodik-e a helyzetem/mi lesz anyáék véleménye "akkor"...( A doki szerint mind a 4 bölcsességfogam meglesz, ami miatt még torlódhatnak is a fogaim...)

Én most nagyon el vagyok keseredve, 7 éves koromtól csakis fogszabályzóra vágytam, mindig mosolyogni akartam, de nem mertem, sokan megjegyzést tettek a fogsoromra... Nem szeretnék még éveket várni, nem tudom mit évő lehetnék, hogy fogszabályzót kaphassak. Ráadásul ma tűnt fel evés közben, hogy a felső fogsorom ide-oda mozog, még rágni sem tudok rendesen! Anyuék azt mondták, hogy ne féljek, ha kell, az egész megye fogorvosaihoz elmegyünk, ha kell... De tudom, hogy ha nincs más megoldás, a szüleim akkor sem járulnának hozzá a foghúzáshoz! Mondjátok, mit tehetnék? :'( Nagyon kérlek, segítsetek! Ez így nagyon rossz...


"Egy elkeseredett Lány,12"


2010. júl. 16. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,de a szüleid gyökerek,nem azt kéred,hogy tetováltathass........

Nekem is húzni kellett kettőt és a világon semmi bajom nincs.Szerintem sokan leszünk,akik melléd állunk,mégiscsak a te magabiztosságod és "boldogságod" múlik rajta.Akkor majd mutasd meg nekik a válaszokat,hátha észhez térnek.Inkább legyél gátlásos és egész kamaszkorod visszahúzódással meg begubózással teljen?

2010. júl. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nyugi 12 évesen még fiatal vagy , sok 20-on évesnek is van fogszabija, én 15 vagyok és méf én sem kaptam szerintem majd mostanába fogok, és hidd el ez sem olyan jó hogy most leszek 10-es és fogyszabályzó fog kelleni :/
2010. júl. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ez nehéz kérdés, a nyugtatgatás hülyeség, próbálj meg beszélni velük, bár gondolom már megvolt, de szerintem erőltesd, minden nap, egy kis hiszti, előbb utóbb beleegyeznek, ha nem akarják hallgatni a padlóhoz verésedet, de azért mondj normális érveket is, pl:ez ki fog hatni a későbbi életedre
2010. júl. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kezdj el bőgni, hogy annyira rosszul harapsz össze, hogy fáj az állkapcsod, és eleged van a hülyeségükből, mindenki csúfol, ne tegyék már tönkre a kamaszkorodat.
2010. júl. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vagy megpróbálhatjátok esetleg a Damon-típusú fogszabályozót, nem minden esetben, de azzal sokszor elkerülhető a foghúzás.
2010. júl. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előre is bocsánat, de ki nem állhatom az ilyen "K.okos " szülőket!Pont úgy beszélnek, mintha nekik gyerekkorukban csak azért nem kaphattak volna meg egy oltást, mert az esetleg megzavarhatja az aurájukat, vagy a lelki egyensúlyukat később.

Ne engedj, beszélj velük és ne tágíts, még szülinapodra is ezt kérd.Ez a te jövődnek fontos, a te jó érzetednek. Örüljenek, hogy nem tetkót akarsz.

2010. júl. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem is így indult a fogszabályozás, hogy 4 fogamat kellett volna kihúzni, felül 2-t, alul 2-t, de anyumék se engedték, aztán a 3. fogorvos (maszek) elvállalta húzás nélkül, 5 évig volt állandó fogszabályzóm, de megcsinálta szépre a fogaimat!

Szerintem menjetek el más dokihoz is.

2010. júl. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen:)

Beszéltem még anyuékkal, és úgy döntöttünk, hogy elmegyünk más orvoshoz is, és ha nem marad más megoldás, "talán" beleegyeznek. Am. akinek már húztak fogat közületek,(tudom h adnak szurit), de fájt/mennyire volt kellemetlen? Mennyi ideig tartott míg "kiszedték"?

2010. júl. 18. 13:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!