Mennyibe kerül egy fogszabályzó készülék 2019-ben? OEP támogatással egy gyereknek.
OEP támogatás nélkül 80 ezer egy állandó
Azt hogy támogatással mennyi azt nem tom
Egyrészről valóban lehet felnőttkorban, az anomália súlyossága határozza meg, hogy mennyivel lesz nehezebb mondjuk 30 évesen, mint 11 évesen fejlődő állkapoccsal.
Másrészről nem létezik térítésmentes fogszabályozás, a technikai díjat még a NEAKos szakrendeleőben is ki kell fizetned. Egységes árlista nincs, de összehasonlítva, ami magánrendelőben 120ezer (pl egy ív multiband készülék), az tb-s rendelőben 35ezer.
18 éves korodig/érettségiig jár a kedvezmény, úgyhogy iparkodj!
Fix összeget nem lehet rá mondani, mivel mindig egyénileg határozzák meg az árat, de kb 140 ezerrel kell számolni.
Ha egy-két éven belül felrakják, akkor még nem csúsztál le róla - viszont van ahol a teljesítmény korlátozás miatt várólistás a fogszabályzás (nyilván nem az egész országban), ez 3-4 év várakozást is jelenthet.
A szüleidnek meg üzenem, hogy a fogszabályzás nem egy esztétikai beavatkozás (mint pl. a botox), hanem komoly egészségügyi vonzatai is lehetnek. A fogak anatómiája ugyanis direkt olyan, hogy ha nem illeszkednek megfelelően egymásba (az alsó és a felső fogsor), az rendellenes terheléshez és kopáshoz vezet mind a fogakon, mind az állkapocsízületi fejecsben. Illetve az ebből kifolyólag nehezített rágási funkció emésztési zavarokhoz vezethet.
Egy ezzel kapcsolatos előadáson hallottam nemrég, hogy a legtöbb ember (és szakmabeli is) bele se gondol, hogy egy szabálytalan fogazat milyen kényelmetlenségekkel, fájdalmakkal járhat. Akár úgy is, hogy az illető maga sem veszi észre, mert hozzászokott (hiszen ebbe nőtt bele) ahhoz, hogy a kellemetlen szituációkat ösztönösen elkerülje: eltakarja a száját nevetéskor, nem eszi meg a nehezen megrágható ételeket (vitaminok és ásványi anyagok maradhatnak ki az étrendből), csak az egyik oldalon rág, éjszakai fogcsikorgatás alakulhat ki, migrén, beszédhiba, szocializációs zavarok léphetnek fel... Arról nem is beszélve, hogy a kusza fogazat növeli a plakkretenciót (jobban megtapad a lepedék), a szuvasodás és a parodontózis kialakulásának kockázatát is.
Bár felnőttkorban is lehet fogszabályozni, azonban a fiatal állcsont sokkal alkalmasabb a kezelésre - így rövidebb idő alatt sokkal szebb és tartósabb eredményt lehet elérni. Az OEP (ami most már NEAK) sem véletlenül találta ki a 18-as korhatárt, ez ugyanis a szakma szerint a legalkalmasabb életkor a kezeléshez. Nem mellesleg kivehető (vagy egyéb speciális) készülékekkel már tejfogazatban is lehet fogszabályzás csinálni - ezzel akár a rögzített készülék viselését is meg lehet előzni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!