Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kire hallgassak? A dokik...

Kire hallgassak? A dokik teljesen összezavartak.

Figyelt kérdés

Ma egy hete vöröses foltokat vettem észre a péniszemen és a fitymám is kicsit dagadt volt. Irány a doki, labor minden.

Urológus megnézte a leletemet, azt mondta h kenegessem a kenőccsel amit felírt (Flucinar N) és minden jó lesz, semmi más tehendőm nincs. Azt mondta, h a januárban szedett Amoxicilin antibiotikumra volt vmi allergiás reakció.

Múlnak is a tünetek, de visszamentem a házidokimhoz, aki azt mondta h a vizeletemben streptococcus agalactiae van amit ki kell ölni antibiotikummal, és felírt egy Doxycylin nevű gyógyszert. Megnéztem a gyógyszer tájékoztatóját, és abban az szerepelt hogy a streptococcusokra nem hat.

Most ilyenkor mi van kire hallgassak? Egy hónapja szedtem antibiotikumot (szerintem akkor is indokulatlanul, mert csak megfáztam) és most megint szedjek? Ettől jobban leszek? Ha az van a papíron h azokra nem hat, akkor miért ezt írta fel a háziorvos?

Válaszokat előre is köszi!


2011. febr. 4. 20:21
 1/6 anonim válasza:

Streptococcus agalactiae

Patogenezis


* a tehéntőgy normál flórájának tagja

* emberhez is jól alkalmazkodott

o a nők 35%-ánál jelen van a genitális traktusban

* a hordozók tünetmentesek, de:

o a terhesség komplikációi sokkal gyakoribbak

o ezért a teherbeesés előtt célszerű eradikálni


Diagnosztika


* kimutatásra alkalmas minták:

o hüvelyváladék

o cervixváladék

o magzatvíz

o liquor

+ natív liquor szükséges

* liquorból vagy magzatvízből agglutinációs próbával mutathatók ki

o ehhez friss minta szükséges (a transzportközeg beinná a mintát!)


Terápia


* amoxicillin vagy ampicillin egyidejű szisztémás és lokális alkalmazásával eradikálhatók

* penicillin-allergia esetén lincosamiddal


Nezegettem a neten es azt talaltam hogy foleg terhes noknel van jelen, ferfiaknal egyaltalan nem is talaltam ilyet! Elgondolkodtato..


Doxycylin:


Megjegyzés:

Azokat a fertőzéseket, ahol a bakteriológiai vizsgálat során staphylococcusokat, streptococcusokat vagy pneumococcusokat mutattak ki kórokozóként, nem ajánlott Doxycyclin AL 100-zal kezelni, mert ezek a mikrobák rendszerint kevéssé érzékenyek a doxiciklinre, illetve rezisztensek vele szemben.


[link]


Szerintem hivd fel a dokidat es kerdezz ra a dologra, mert valoban uti egymast a ketto.

2011. febr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumokat valóban az adott baktériumhoz kell választani.
2011. febr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen én is utánanéztem ezeknek. Ezért is furcsálom ezt.

Kezdek nem bízni a háziorvosomban. Ötlet?

2011. febr. 4. 20:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Másik háziorvos. :)

Azt gondolom, hogy az urológus jártasabb a húgyúti fertőzésekkel kapcsolatban, és rutinosabb a specifikus antibiotikumok felírásában.

A Flucinar N egyébként szintén antibiotikum, azzal nem is biztos jó ötlet kombinálni a másikat.

2011. febr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ötlet az, hogy inkább az utológushoz kéne fordulni.

A laborból a vizelet tenyésztés eredményét úgy küldik, hogy konkrétan megjelölik, milyen antibiotikumra reagál talált fertőzés.

2011. febr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mint írtam az urológus írt fel kenőcsöt fel rá. Látott 2x is uh ő biztosan tudta h mit csinál. Azt viszont nem értem, h a leletemen lévő információta (baktérium) miért nem reagált semmit se. (pedig ott a saját laborjukban volt a tenyésztés nem is a városi laborban)

Nem tudom mi tévő legyek.

2011. febr. 4. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!