Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hallgassak a többiekre és ne...

Hallgassak a többiekre és ne tetessek fogszabályzót?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és a fogaim, mint a drótkerítés. Most megindultam, hogy tetessek fogszabit, de mindenki azt mondja, hogy ebben a korban már nincs értelme, úgyis mire kell leszedni pár év múlva, a fogaim elkezdenek elromolni és kihullani. Ezek után belegondoltam és lehet, hogy igazuk volt.

De így nincs önbizalmam. Nagyon vidám gyerek vagyok, sokat nevetek és ha odamegyek egy lányhoz szégyenlek nevetni, nehogy meglássa a fogaim. Az ismerősök csak azért mondják, hogy fölösleges, mert már megszokták.


Ti mit szóltok?...a véleményetekre lennék kíváncsi. Nem szeretném, hogy csak kidobott pénz legyen. Amúgy amikor a doki is meglátta a röntgent a fogaimról feljajdult, hogy mennyire lefektettem a fogaim.


2010. máj. 16. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tetessél. Ha szép a fog akkor lényegesen szebb mindenki. Ez az első benyomás az emberekről. Még nagyon fiatal vagy arra, hogy elkezdjenek romlani.
2010. máj. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tetess! Én is fogok, bár én 15/L vagyok, de ne halgass semmiképpen rájuk. Éppen attól romlik a fogad, ha össze vissza áll és úgy ér össze, hogy azt nem tudod rendesen kimosni... és kilyukad. Én azt ajánlom, hogy beszélj a fogorvosoddal és kérdezd meg, hogy ő mit ajánlana. Aztán kérdezz meg esetleg más fogorvost is és gyúrd össze a véleményüket. ;)
2010. máj. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen szerintem még simán tetess.de nem értem,hogy miért nem rakattad fel előbb,akkor lényegesen jobb hatást értél volna el és nem is került volna annyiba ,mint most.
2010. máj. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Még a nálad jóval idősebbek is tetetnek fogszabályzót!


Nem tudom, hogy milyen hosszú ideig lesz fenn a tied, de képtelenség, hogy utána már romlani kezdenek:):):) Ha valaki ápolja, rendszeresen megmossa -és nem örökölt gyorsan lomló fogakat-, akkor jó pár évtizedig élvezheted az új mosolyodat:)!

2010. máj. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tetess hát. Pár évig fent lesz a fogszabi, még akkor sem leszel idős. Miért hullanának ki a fogaid?
2010. máj. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi a biztató szavakat. Hát én se hiszek abban, hogy kihullanak kb 22-23 éves koromban a fogaim.
2010. máj. 16. 17:15
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Én 19 éves lány vagyok, és lassan 2 éve van fogszabályozóm. Be is b... ha kihullanának 10 éven belül a fogaim. :)) A fogdokiknak miért van még nyugdíjas korukban is saját foguk? Mert ápolták őket! :)

Az pedig hülyeség, hogy most kevésbé lesz eredményes a kezelés. 14 éves korig ha elkezdik a kezelést, akkor az azért jó, mert addig még fejlődnek az állkapcsok, nem kell olyan intenzív kezelés, mert kihasználhatják ennek a jótékony hatását, de 14 éves kor után tök mindegy, hogy 16 vagy 46 évesen vágsz bele. És igaza van annak a válaszolónak, aki azt írta, hogy torlódottan gyorsabban romlik a fog. Ilyenkor általában tiszta fogkő lesz, mert nehezen lehet csak tisztítani, sokszor még a fogselyem sem fér be a fogak közé, a fogkő pedig hosszú távon fogágybetegséget is okozhat, na ettől pedig tuti, hogy kihullanak a fogaid (persze ez sem 1-2 év, sőt nem is 5-6...).

Mellesleg a családtagjaid valószínűleg nem tudják, hogy milyen gátlásossá tehet ez a dolog. Én még beszélni (nemhogy nevetni) sem szívesen beszéltem addig, amíg nem volt meg a fogszabályozóm, de ahogy megkaptam, alig vártam, hogy társaságba mehessek, mert annyira élvez(t)em, hogy teliszájjal vigyoroghatok. Nem zavart egy percig sem a fogszabi, mert úgy voltam vele, hogy most már látják, hogy adok magamra.

És szégyen, nem szégyen, most már én sem nézek jól szemmel azokra a tinikre, akiknek nagyon gáz a fogsoruk. Tudom, hogy nagyon drága a fogszabályozás, de aki akarja, az előbb utóbb összeszedi rá a pénzt. Én is az egyik nyáron kerestem meg a rávalót diákmunkával, mert a szüleim csak kis pénzzel tudtak beszállni.

2010. máj. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak irigyek, félnek, hogy utána majd te fogsz legjobban kinézni. :) Tetesd fel, nem késő. Én is elszúrtam,mire észbekaptam már nem voltam tb támogatott. Most 24 vagyok, mire lesz rá pénzem 25-26 leszek, de szerintem még akkor sem leszek öreg hozzá. 20 évig meg csak nem lesz fenn a fogszabi, hogy erős romlásnak induljanak a fogaid ;D
2010. máj. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak támogatni tudlak a döntésedben! Én 35 évesen vágtam bele! Igaz nem kevés pénz, de megéri.
2010. máj. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Bátyám másfél éve tetetett fel fogszabályzót, mert iszonyatosak voltak a fogai. Másfél hónapja szedték le neki, gyönyörűen szépek lettek neki, helyére mentek. Most 24 éves. Neki sem ajánloták.
2010. máj. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!