Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szívemre vagy az eszemre...

A szívemre vagy az eszemre hallgassak?

Figyelt kérdés

Tudom rövidtávon a szív, de hosszu távon az ész a jo tanácsadó, de én életemben most bekövetkezett egy olyan dolog amikor nem tudok dönteni! Visszatekintve az életemben (25év) mindig akkor jártam jól ha a szívemre hallgattam.

Szerintetek mi a jó tanácsadó?? Jaa és ha akármyeliyket választom akkor már nincs visszaut!! Ezért nehéz döntenem!

Válaszokat előre is köszönöm!


2010. febr. 22. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi információ alapján tényleg nagyon könnyű tanácsot adni. Szerintem tuti x.
2010. febr. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a szituációtól függ, hogy melyiket válaszd. Mi itt ennyi információból nem hiszem, hogy érdemi tanáccsal tudnánk téged ellátni. Ha leírod, mi a konkrét eset, amivel kapcsolatban segítséget kérsz, akkor lehet, hogy tudunk segíteni.

(én felváltva hallgatok a szívemre és az eszemre... de ha a szívemre hallgatok, akkor általában mindig kiderül, hogy az eszemnek lett volna igaza)

2010. febr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
csak ugy általánoságban vagyok kiváncsi azért nem is irtam semmit,..csak általánoságban vagyok kiváncsi.
2010. febr. 22. 22:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Sose add fel, amíg élsz, hogy odaérsz

Ahol együtt él szívvel az ész"


http://www.youtube.com/watch?v=Cc3TwfX1nr4


:)

2010. febr. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már eldöntötted magadban. Ha az eszedre akarnál hallgatni, akkor nem tennél fel itt ilyen általános és normálisan megválaszolhatatlan kérdéseket, és nem hagynád magadat ilyenekre adott válaszoktól befolyásolni, mivel ez a józan ésszel ellentétes. Sapienti sat.
2010. febr. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"hosszu távon az ész a jo tanácsadó"

te magad mondtad ki hogy az eszedre. nem za számít hogy a pillanatban jó e a döntés mindig a hosszútávot figyeld, és azt hogy mivel ártasz kevesebbet magadnak vagy másnak HOSSZÚTÁVON.

egy bölcs író ezt mondta: "csalárdabb a szív mindennél és veszedelmes az"

2010. febr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

igen értem...de igazán csak az él aki a szívére hallgat.

nah vacilálok még, de nem könnyű,..jók a kommentek :)

2010. febr. 23. 12:38
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az észre szavazok.Az érzelmeink becsapnak legtöbb esetben,és utána megbánunk dolgokat,én legalábbis ezt tapasztaltam.Ha felmérek alaposan egy helyzetet,végiggondolom hogy mi előnyőm és mi hátrányom származik belőle,akkor jobban járok,mintha csak vaktában mert kedvem van hozzá belevágok,vagy nincs kedvem,nem érzem úgy,akkor csuklóból elutasítanám. Ész rulez! Szerel is csak egy szaporodási kényszeringerület,ami ésszel is át érdemes azért gondolni,hogy biztos megfelelő ez így nekem? Vagy sem!
2010. szept. 13. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!