Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kinőhetnek-e még a kihullott...

Kinőhetnek-e még a kihullott hajszálaim?

Figyelt kérdés
24 éves fiú vagyok, az utóbbi 8-9 hónapban eléggé nem figyeltem az egészségemre, két doboz cigi naponta, sok pia, helytelen evés, sok cukros kávé naponta és késői lefekvések... És eléggé megritkult a hajam, voltak esték, hogy miután bele markoltam a hajamba tele volt a két kezem hajszálakkal, most meg már elég ritka lett, amit más nem vesz észre de én igen és nagyon zavar, pár hete már megállt a hajhullás, nem iszok, a cigit is letettem egy hete, a kávét is és próbálok helyesen táplálkozni... Az a kérdésem, hogy az a rengeteg hajszál ami kihullt, vissza fog e még nőni? Egyenlőre nem látok kicsi hajszálakat a megritkult fejteton, nem tudom, hogy a hajhagymák élnek e még vagy már azok is elhaltak ebben a kemény 8-9 hónapban... Egészséges élet móddal idővel va rá esély, hogy vissza nőjenek vagy már csak a hajbeultetes fog segíteni? Van e bárkinek hasonló tapasztalata? (minoxidilt használok napi szinten már másfél éve, írtak fel vitaminokat is amiket egy hete szedek)

szept. 8. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Ha tartod az egészséges életmódot, akkor van rá esély. A haj kb 2 cm-t nő havonta és a vitaminoknak is kell idő, úgyhogy legyél türelmes, de pár hónap múlva már kéne látnod, hogy elkezdtek új szálak nőni.
szept. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Attól függ, miért hullott ki.

Az életmódváltás mimdenképp dicséretes. De ha pl. a magas tesztoszteron okozta a hajhullást, az ettől nem jön helyre.

szept. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Ezt mi nem tudjuk megmondani, mivel nem látunk a fejbőröd alá. Ha elhaltak a hajhagymák, akkor nem.


Amit tudsz tenni, hogy veszel olyan sampont vagy fejbőr tonikot ami stimulálja a hajhagymákat, illetve vehetsz hajvitamint. Ha megjelennek a babahajak, akkor igen, ha nem jelennek meg, akkor elhaltak a hajhagymák.

szept. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sokat stresszeltem magam (túl voltam egy szakításon és a munkahelyen is voltak gondok-mostmár nyugodtabb vagyok sokkal), nagyon keveset mozogtam, szinte semmit, emellett 3-4 nagyon édes kávé naponta, két doboz cigi, pia ment majdnem minden este pár hónapot, keveset ettem és rendszertelenül, össze vissza, le is fogytam 10 kilót tavaly ilyenkorhoz képest... Szóval ezek az okai
szept. 8. 14:42
 5/12 anonim ***** válasza:

Gondolod te. De ha nem történt kivizsgálás, nem tudhatod.

Rossz fogad nincs?

szept. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát van egy fogam ami fáj pár hete, de ez a hajhullás azelőtt kezdődött, vagy lehetséges, hogy ez az oka?
szept. 8. 14:53
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy élethez képest 8-9 hónap "bűnőzés" nem sok, így biztosan.
szept. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Figyrlj, ezt próbáljuk magyarázni: a hajhullás olyan tünet, ami mögött 1000 ok állhat a banálistól az igen komolyig. Első lépés, hogy kivizsgáltatod magad...
szept. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És hogy vizsgáltassam ki magam? Voltam bőrgyógyásznál, nem mondott semmit csak, hogy változtassak az életemen és felirt vitaminokat. Esetleg vér vizsgálat lra gondolsz?
szept. 8. 15:40
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Általános kivizsgálás, labor bizony. Vitaminszintet is jó volna nézetni, nemcsak úgy hasracsapva bedobni amire a bőrgyógyász gondolt...
szept. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!