Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért nem tudok hízni ? Többi...

Miért nem tudok hízni ? Többi lent...

Figyelt kérdés
170 cm-es vagyok, és mellé kb. 50 kg (lehet több lehet kevesebb). Eléggé vékony alkatú vagyok. Sportnak focizok heti 3-szor, versenyszerű szinten. Sajnos akármit és akármennyit eszek, soha se hízok egy dekát se a mérleg szerint. Pedig gyakran eszek gyorskaját és cukrokat is, amik elvileg elég hízlalók (és nem is keveset). A kérdésem az lenne h az 50 kg kb. 170cm-hez nagyon sovány, vagy még elfogadható ? Egyébként fiú vagyok a koromat nem írhatom ki gyk szabályok miatt.

2021. okt. 1. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Először is anorexiás nem vagy, mert az étvágytalanságot jelent.

A gyorskaja ugyan hizlaló, de nem egészséges. Ehetsz néha azt is, de egyél egészségesebb ételeket is, zöldségeket, gyümölcsöket, húsokat, tésztát, gabonaféléket, tejterméket.

Az edzés előtti étkezés lehet szénhidrátban dús, tehát tészta, krumpli, kenyér, rizs. Egyél elegendő jó minőségű fehérjét pl. csirkét, pulykát, inkább zsírszegényebb fajta sertés és marhahúst, túrót, joghurtot, sajtot stb. A sportolás előtt persze ne közvetlenül egyél, hanem legalább 2-3 órával korábban. De közvetlenül előtte is ihatsz gyümölcslevet, lehetőleg valódi gyümölcsből frissen facsarva, vagy egy ivójoghurtot.

Lehet, hogy egyszerűen növekedésben vagy, és előbb a magasságod nő, később szélesedsz hozzá. De ha esetleg lenne valamilyen tüneted, emésztési problémád, vagy sok evés mellett sem hízol, nem növekszel vagy akár fogysz is, akkor lehet, hogy érdemes kivizsgáltatni. De nyugi, valószínűleg semmi gond nincs. Sok energia kell a fejlődésben lévő, sportoló szervezetnek.

2021. okt. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Par ev es hizol egyenlöre tul sok kaloriat egetsz igy nem fogsz
2021. okt. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1.-nek válaszolnék : természetesen nem csak gyorskaját eszek, viszonylag sok gyümölcsöt, zöldséget, tejterméket, tésztákat és húsokat is eszek.
2021. okt. 2. 12:11
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Azt tudom javasolni, hogy egy-két napig… számold mennyi kalóriát viszel be… és utána látni fogod kevés -e . Ahozz hogy hízni tudj kb. Napi 2500-3000 kalóriát kellene bevinned aktivitási szinttől függően. Egyébként vannak elég jó appok, amik segítenek számolni a kalóriákat :).
2021. okt. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodjál meg öcsém, 25 után jön a sörhas. Tapasztalat.

Én is kb olyan átalakuláson mentem keresztül mint Thor 🤣

Kockahas után apuhas

2021. okt. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!