Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyi idő múlva gyógyul be a...

Mennyi idő múlva gyógyul be a körülmetélés hegei?

Figyelt kérdés
Egy éve van fitymaszűkülete a páromnak, próbálom rávenni, hogy menjen el urológushoz, és műtesse meg. A fitymaszűkület veszélyes lehet nőkre nézve? Található alatta olyan baktérium vagy fertőzés amivel megfertőzhet? Műtét után mennyi a gyógyulási idő?
2010. aug. 25. 15:36
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
TEgnap volt a varratszedés és minden rendben van. Megkérdezte a vérzést, és aztmondta a doki, hogy ez még természetes, majd eztán fog gyorsabban javulni. Nekem az lenne a kérdésem, mert szegénykém izgalmában nem kérdezett rá, hogy mennyi idő után lehet mosni? Persze hátrahúzni még nem tudja mert még fáj, de azért remélem ha elmúlik a fájás, majd menni fog, elvégre ez lett voln a a cél. Meg mondja, hogy kiszárad a makk vége mert egy kicsit kilóg. Lehet ezt vmivel kenni? Vagy ez mostmár mindig így lesz?
2010. szept. 29. 17:49
 22/27 anonim ***** válasza:
49%

Hali ismét!


Örülök, hogy minden rendben! :-)

Nem mindenkinél vérzik, van akinél igen, van akinél nem. Sőt,... van akinél a műtét után sem volt fájdalom csak viszketés (RKM), mások napokig szenvedtek az opus után.


Mosni a műtét után 3-4 nappal már le7, de addig értelemszerűen érdemesebb zacskót vagy óvszert húzni a szerszámra. Kamillázni már a műtét napjától fogva nyugodtan le7, az nem okoz neki problémát, hiszen forralt vízben oldott gyulladáscsökkentő hatású természetes kivonat-anyagokról beszélünk.

Ha kilóg a makk vége, magától nem nől rá fityma, csak akkor, ha azt folyamatosan és fokozatosan nyújtják. Két barátom is RKM-en esett át, mindkettejüknél azonban az orvos többet operált le az általunk vélt kelleténél, így nagy valószínűséggel TLC-kúppal vissza fogják majd nyújtani a fitymájukat eredeti méretükre, ráadásul úgy már a visszaszűkülés sem fenyeget. :-)


Azt mondod, elől van a megmaradt fityma rajta a makkon??? Úgy tudom, hogy az esetek zöménél a műtét utáni duzzanat miatt a fityma már eleve a heg elhelyezkedése miatt hátul van a makk alatt. Kivétel persze, ah vkinél lézerrel vagy elekromos szikével végezték a beavatkozást. A párodnál mivel?



Ami pedig az üzengetést illeti, az előttem írt barimnak, aki kezdettől fogva segít nektek sztem tökigaza van. Ne legyél már te is ugyanolyan bátortalan, mint a párod! Két dologban is...

1.) Nem mersz nőgyógyászt váltani, amikor magad is írod, hogy akihez most jársz, voltaképpen nyűgként kezel téged! Ennél azért többre kéne becsülnöd magad, ennél sztem te többet érdemelsz! TESSÉK NŐGYÓGYÁSZT VÁLTANI!!!

2.) Még mindig nem értem, mi miatt nem akarod bevonni a párodat abba, hogy fórumon próbáltál segítséget kérni az ő érdekében? Miért feltételezel rosszat ettől? Túl van az opuson,... te végigsegítetted, neked meg mi segítettünk, voltaképpen hálás le7 neked, hogy segítettél neki, noha ezt külső segítség igénybevételével tetted. Akkor meg nem tökmind1?

A harmadik érvem emellett, hogy azzal, hogy megmutatod neki a topikot, amit érte létrehoztál, sokban segít7ed oldani a befelé fordulását... sokkal inkább el fogja fogadni, hogy ez a dolog, amin átesett, nemcsak őt kínozta, nemcsak ő küszködött vele, hanem sokan mások is, sokkal inkább elfogadja a dolgot és megnyílik. Az más persze más kérdés, hogy saját indíték/belső félelem miatt úgy viselkedsz mint ő, emiatt nem engeditek ki egymást a belső félelem ketrecéből... O.O

Én amondó vagyok, jobb, ha azok a lapok letisztulnak. A helyedben kinyitnám a kalitka ajtaját... hadd szárnyaljon a lélek. Ráadásul továbbra is anonim marad, nem kell félnie attól, hogy most beazonosítjuk... Ha ezt fel meri vállalni, akár itt előttünk, sokkal inkább segítesz vele neki abban, hogy eme igggencsak mély gátlása vmelyest oldódjon. Veszteni meg sztem nem vesztesz vele semmit,... sőt, meg is köszöni neked, hogy nyitottál egy topikot, és segítséget kértél, hogy ezt megtetted érte! :-) Ne legyél ennyire borúlátó! :-)

Neki te segítettél. Na és neked ki segített ezen idő alatt? Egyedül megkukultál volna idegességedben... Nincs igazam?? :-)



A kórházról és az orvosról köszönöm az infókat, biztos vagyok benne, ezzel még másokat is megment7tek! :-)


Ha van még kérdés, írd meg bátran, ill. ő is megír6ná ennyivel... (le7, hogy titokban ő is nyitott itt egy kérdezői topikot... o.O ... tök poén lenne... X-D)

Akkor azt még várom válaszképpen (akár tőle is ennyivel... sőt, inkább tőle), hogy

_ Mivel műtötték? Lézerrel vagy szikével, esetleg elektromos szikével?

_ A szűkületes állapothoz képest mennyi fitymát (mm/cm) szedtek le, ill. most mennyire fedi alapállapotban a megmaradt fityma a makkot?

_ A heg helyileg a fityma külső/belső felszínén helyezkedik el inkább?

_ Meddig és mennyire volt felduzzadva a fitymája?

_ Mivel kente a sebet?

_ Önbizalmilag mennyit változott a műtét óta? Hogy teltek az első napok (részletesebben)?

_ Próbálta-e már vmelyest hátrahúzni a fitymát? Az orvos erről mit mondott?



Nah, fel a fejjel... és hívd ki a madárkát a lelki kalitkájából, hátha megtanul énekelni! ;-)

Üdv: EE

2010. szept. 30. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
71%

Na, hogy vagytok? Mik a fejlemények azóta?

Hogy változott a seb? Mennyit hagyott az orvos?

2010. okt. 12. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Barátom jól van, hátrahúzni még mindig nem tudja, vagy lehet tudná, de még fáj neki. A varrat kiszedése óta persze gyorsabban gyógyul, de aggasztja, hogy mi van ha ezután sem tudja hátrahúzni, mert egyenlőre még mindig úgy néz ki, hogy igaz, már a makkból sok kilátszik, de teljesen hátrahúzni még nem tudja, talán majd ha nem fog fájni, menni fog. Én elmentem egy magándokihoz, aki azt mondta, hogy chlamydiám van, amit persze utána néztem meg itthon, hogy mi is az, és hát ugye az nemi úton terjed. Elszomorodtam mivel páromnak volt vizeletvizsgálata műtét előtt és negatív lett rá, azt mondták így nekem se és neki se lehet. Erre most tessék, aztmondja chlamydiám van. Azóta nem voltunk együtt, hogy lehetne már chlamydiám? Mindegy, kaptam rá ismét 10 kúpot tablettát is kaptunk mind2-en sumames s nevűt, plusz kenőcsöt a pirosságra. Sajnos még nem tudom elkezdeni a kúrát, épp megvan, így majd hétvégén tudok nekikezdeni és onnanstól még 10 nap. De már nagyon várom, hogy vége legyen, és végleg meggyógyuljak.
2010. okt. 12. 09:19
 25/27 anonim válasza:

Így, hogy már eltelt pár év tudnál írni egy rövid tájékoztatót az eredményről? Párod nem bánta meg a dolgot?

Működik a szerszám? Van valami hátránya a műtétnek?


Előre is köszönöm!

2013. szept. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:

Ha jól olvastam a 3. hozzászóló írta, hogy neki nem sikerült jól a műtét és megbánta. Elég esélyesnek tartom, hogy ő az aki szinte az összes körülmetéléses kérdésnél megpróbálja lebeszélni az embereket. Kedves 3. hozzászóló ahelyett, hogy megijeszted a kérdező embereket akik mondjuk előtte állnak egy ilyen műtétnek, mondjuk elmondhatnád, hogy ki volt az orvosod, hol műtöttek. Ezzel is információt adva a többieknek. Az emberek csak úgy nem mennek el egy ilyen műtétre mert épp úgy tartja kedvük. Általában egészségügyi probléma miatt kerül sor erre.

Nálam is ez volt a helyzet, de nekem csak pozitív tapasztalatom van. Cukorbeteghez képest elég gyorsan meggyógyult, érzékeny volt pár hónapig az alsónadrág viselésére, de így utólag mind esztétikailag, mind szexuális téren mérföldekkel jobb minőséget nyújt.

2019. dec. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok azóta,feltéve,ha még együtt vagytok?
jan. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!