Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyi idő múlva gyógyul be a...

Mennyi idő múlva gyógyul be a körülmetélés hegei?

Figyelt kérdés
Egy éve van fitymaszűkülete a páromnak, próbálom rávenni, hogy menjen el urológushoz, és műtesse meg. A fitymaszűkület veszélyes lehet nőkre nézve? Található alatta olyan baktérium vagy fertőzés amivel megfertőzhet? Műtét után mennyi a gyógyulási idő?
2010. aug. 25. 15:36
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Én 23 ő 24 éves. Félreértetted, vagy rosszul fogalmaztam, mert nem győzködöm, csak próbálom bátorítani, hisz ő maga mondta mikor még összejöttünk, hogy már el akar menni, csak fél, és azóta halogatja. Én nem győzködöm, és valószínűleg, habár nem tudom, hogy hogy megy ez, de sajnos teljes körülmetélésre lesz szüksége, mert neki a bőr hosszabb rajta és hátrahúzni nem tudja, csak egy pici luk van már ott a húgycső helyén. És én tényleg semmire nem akarom rávenni, de látom rajta, hogy őt zavarja, engem nem a kinézete zavar, hanem az, hogy mióta vele vagyok 3-szor volt fertőzésem és lehetséges, hogy azért mert ott alatta már egy jó ideje( legalább egy éve) nemtudja kimosni rendesen, mert a bőrt nemtudja hátrahúzni. De ő is szeretné megműttetni, csak fél, és úgy akarja, hogy senki ne vegye észre, mert kellemetlen neki, amit meg is értek, és támogatom, nem pedig noszogatom, hogy na menj már.
2010. aug. 26. 10:16
 2/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.
2010. aug. 27. 08:18
 3/27 anonim ***** válasza:
23%

Basszus, de jó fej csaj vagy.... nem akarsz kicsit rászánni időt, mondjuk egy fél órát, hogy körülnézz a kérdések válaszai között, ahol egy csomó egyéb módszert is leírnak? Nekem körülmetélték és azóta fáj ha mereven használni is akarom és ronda is lett, foltos, kérges tapintású, kiszáradt makk, ezt kívánod a barátodnak? Mert esélye van rá, sajnos, ahogy Magyarországon dolgoznak az orvosok :(

Ha a tágítás nem vált be, akkor vannak plasztikák, esetleg bemetszés, vagy talána részleges metélés... a részleges tuti, hogy mindenképpen jó, TELJES metélés csak egy megbélyegzés, egy törzsi szokás, barbárság. Rossz érzés volt olvasni az okoskodásodat, ne haragudj :(

2010. szept. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nem okoskodtam, csak tanácsot szerettem volna kérni. De mostmár többet tudunk róla, mert elment egy dokihoz, akivle mindent megbeszéltek, és nemsoká a műtétre is sor kerül. Ha ez megnyugtat, nem izélgetem, hogy na csináltasd már le, de a doki is megmondta neki, hogy ez elég komoly fitymaszűkület és megígérte, hogy nem teljesen távolítja el.
2010. szept. 2. 15:52
 5/27 anonim ***** válasza:
95%

Akárhogy is, annak viszont örülök, hogy a párod megtette az első és egyben a legfontosabb lépést, hogy rászánta magát, és elment egy dokihoz, aki ráadásul olyan, hogy nem kapásból vágni akar mindent... :)

Csak nem megmutattad neki az általad létrehozott topikot? :)

2010. szept. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Nem, nem mutattam meg neki, de mint írtam ez a probléma rég fenn állt, és sokat beszélgettünk róla, és én is örülök, hogy sikerült megtenni az első lépést neki, és képzeld el, hogy valamelyik nap mondta nekem, hogy hálás, mert nélkülem nem lett volna ereje elmenni.
2010. szept. 3. 11:03
 7/27 anonim ***** válasza:
45%

Hali!


Azt szeretném megkérdezni, hogy mikor volt el a párod dokinál, kinél volt el (az orvos neve, és elérhetősége, kórház neve), ill. helyileg hol, és mikor műtik?

Ha az orvos tényleg annyira empatikus, ahogy azt írod, akkor mások a párod dilemmájához hasonló fiatalokon is képesek vagytok segíteni...már ha csak részleges metélést hajt végre...

Mindenesetre azért jobb résen lenni, és előre átbeszélni, a dokival megbeszélni, akár a szerszámon megmutatni, mennyi bőr kerüljön eltávolításra...!? (Volt már olyan, akit a megbeszélés ellenére átvertek,... tudnék orvosnevet és kórházat is mondani...) Csak ezért vigyázzatok, erre figyeljetek! :-)


A párod önmagától ment el az orvoshoz, vagy vele tartottál?


Üdv: EE

2010. szept. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Múlt héten volt dokinál és szept. 14-ére kapott időpontot a Békéscsabai Kórházba, sajnos az orvos nevét nem tudom.

Remélem, hogy tényleg, csak részleges metélés lesz, mert olvastam sok teljes metélés kommentálást, és kellemetlen, hogy nem fedi semmi a makkot. úgyhoyg reménykedem benne, hogy szép munkát végeznek, minden rendben lesz, és nem lesz utána kellemetlen érzése.


A párom önmagától ment el, szólt nekem is, de sajnos én nem értem rá. De nem is nagyon szerette volna, ha megyek, egyedül akart menni.

2010. szept. 3. 11:22
 9/27 anonim ***** válasza:
49%

Hali ismét!


Azt mjuk meg is értem, hogy nem szerette volna, hogy vele menj. A párod nagyon szégyellős zárkózott le7, nem csodálkozom, hogy ezt a témát eddig tabuként kezelte, és magába zárkózott vele. Azonban érezd magad megtisztelve, hogy benned legalább meg mert bízni annyira hogy megosztotta veled a dilemmáját, ezzel is oldva a magában rejlő feszültséget. Ill. feltételezem, anélkül is megtapasztaltad szerelmi együttlétetek alkalmával.


A kifejtésedben feltett kérdéseidre válaszolva...

_ Igen! Úgy glom, hogy a párod fitymaszűkülete okozhatta a fertőzéseidet, mivel a beszűkült fityma alatt felgyűlhetett egy tetemesebb mennyiségű megavasodott fitymafaggyú (ez a SZMEGMA, vagy szlengül: "fitymatúró") amely megköti a baktériumokat, kórokozókat, és ahogyan a párom fitymája egyre inkább, egyre jobban mozog, úgy "tornássza" felfelé ezt a szmegmát maga a fityma ill. mivel azért a bőr "viszonylag" rugalmas, így időnként enged, így átengedi a felszínre ezt a kórokozókkal is akár telített anyagot, amely szagra sem éppen a legkellemesebb, és ha óvszer nélkül közösültetek... o.O


Az elmúlt fél évben elég gyakran írtak rám olyan fiatalok >>priviben, akik a párodhoz hasonlóan önbizalomhiányosak, magukba fordulók és szégyellősek voltak a szűkületük miatt. Náluk is el kellett érni azt, hogy végre fel merjék vállalni maguk előtt a problémát, és leküzdjék lelki gátlásaikat, hogy aztán egy nagy levegőt ill önbizalmat véve ebből az önfelvállalásból, orvoshoz forduljanak.

Ennek csak az a veszélye, hogy mivel eddig bezárkóztak, később azonban rászánták magukat az orvosra, és hogy megcsináltassák, szembenézzenek a problémájukkal, viszonylag könnyen vakmerővé, gyanútlanná, a céljuk érdekében kihasználhatóvá válnak. Eddig így volt, most úgy állnak hozzá... billen a mérleg nyelve egyik oldalról a másikra. Műtétre csak úgy érdemes menni, ha a mérleg nyelve egyensúlyba kerül, kben csúfos vége le7 ennek az egész vakmerőségnek.

A párod az elmondásod szerint egyedül vágott bele ebbe az egész procedúrába (a lelki támogatásoddal), azonban nem ismeri a dolgok menetét, ezért időben figyelmeztetni kell, ebben neked óriási szereped lesz! Fel kell őt is készíteni, világosítani (akár egy nagy vizsgára), MEG KELL ŐT FOGNI a gyeplőjével együtt! Nagyon nem tudni mit beszélt meg az orvossal, és ha nincs képe a lehetőségeiről, ill. nem fixálták le először a szabályokat... félő, hogy nem azt kapja, amit akar, és ha így lesz... nem akarlak megijeszteni, de ezért már elég sokan lettek depressziósok, és onnan már csak ugrásnyira van a legrosszabb is...

Éppen ezért NEM REMÉNYKEDNI KELL, hogy ilyen vagy olyan munkát végeznek, hanem műtét előtt LEFIXÁLNI a feltételeket!


Én arra kérlek, avasd be őt ebbe az általad nyitott topikba, végülis való igaz, külső segítségre is szükséged volt ahhoz, hogy némiképp orientálva segíts neki, -- és keressen meg SkyPE/MSN-en, akár veled, akár nélküled (>>privát üzeneten xtül) ... több okból is.

Úgy glom, fontos le7 egy alapos beszélgetés,...

___ ahol ellát engem érdemi információval

> a problémájának súlyosságáról,

> vizsgálaton zajlottakról,

> és az orvosról aki kezelte (Békés megyéből sajnos eddig SEMMI visszajelzés nem érkezett SENKITŐL az urológiai ill. andrológiai ellátással kapcsolatban...

___ ill. ahol én is ellát6om őt megfelelő információkkal, ami által kitisztíthatjuk a tudatából a rémképeit, tévhiteit, előítéleteit, sztereotípiáit, félelmeit, és felold6juk a belső feszültségét.

(Az ismerősöm -- akivel feljebb beszélgettél, feltételezem -- ezért szerette volna, ha megkerestek >>in priváte. Köszönöm neki, hogy szólt...)

Nem lelombozni akarom, hanem felkészíteni!

Ne feledd! Az információ, a tudás hatalom, amely MAGABIZTOSSÁ TESZ!

És az idő sürget...


Üdv: EE

2010. szept. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Hamarosan itt az időpont, amikor megműtik. Én próbálok vele beszélni erről, de mindig azt mondja, hogy még nem akar rá gondolni. Beszélt azóta mégegyszer a dokival és megnyugtatta, hogy nem fogja levágni az egészet, csak amennyi feltétlenül muszáj. Tegnap megjött a vizelet eredménye ugyanis kértünk ilyet, hogy kiderítsük van e valamilyen fertőzés. De szerencsére mindenre negatív lett. Aminek én örülök és ő is, csak akkor kezdhetek megint a nőgyógyásznál, mert amit felírt kúpot 10 naposat, néhány tünetet megszüntetett, viszont szeretkezésnél még mindig kellemetlenül feszül és nem jó. Szóval dühít, hogy már a nőgyógyász sem tudja pontosan és egyszeri kezeléssel megoldani a problémát, és ezzel már több mint egy hónapja szenvedek. De legalább megnyugodtunk, hogy nem tőle kaptam el.
2010. szept. 10. 09:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!