Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Betegségfóbia és klausztrofóbia?

Betegségfóbia és klausztrofóbia?

Figyelt kérdés

Van egy elég nagy problémám ami már kicsi korom óta nagyon zavar és hátráltat.

Betegség és klausztrofóbiám van.Most már kezdek beleőrülni!15 éves vagyok és nem tudom hogy mért van ilyen fóbiám.Klausztrofóbia kevésbé zavar,azt megpróbálom legyőzni,el is kezdtem egy nagyon kicsi ablakos uszodában búvárkodni.A kosarazást és a röpit viszont abba kellett hagynom,egyszerűen kikészültem.Annyira lefogytam ettől a stresstől hogy azt hitték anorexiás vagyok.Most szerencsére normálisan nézek ki,elköltöztünk magyarországról,elkezdtem odafigyelni és próbálom leküzdeni.Szóval a klausztofóbiát valamennyire leküzdöm,de a betegségfóbiát nem.Igazából egy betegség az...a hányás.Nagyon nem birom,én nem leszek rosszul,de elkezdek remegni és képes vagyok elájulni.Ha valaki rosszul van,akármilyen helyzetbeni is vgyok elrohanok.Votam pszihológusnál de azt mondták minden rendben van velem,de én nem így gondolom.nem akarok pszihológushoz menni,valami egyszerbb megoldás kéne.Legutóbb annyira kikészültem,hogy majdnem elájultam.Kis koromban erősebb volt ez a félelem,most gyengébb,de tudom hogy magától nm fog elmúlni.Köszi ha valaki végigolvasta :)


2010. jún. 11. 08:54
 1/3 anonim ***** válasza:

A hányás nem egy betegség, hanem egy tünet.

Mellesleg szerintem normális, én is rosszul leszek, ha valaki hányni akar a közelemben. Szerintem sokan vagyunk így.

Sőt, én még attól is félek, hogy mi van, ha nekem kell hánynom. Mindig, amikor kiteszem a lábam a lakásból.


21/L

2010. jún. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fokozatosan hozzá kell szoknod ezekhez a dolgokhoz. Ha egyedül nem megy, segítséget kell kérni pszichológustól, vagy pszichiátertől.
2010. jún. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én nem az hogy rosszul vagyok tőle,hanem elkezdek remegni és elájulni...nem értem:/

És köszi a választ:)

2010. jún. 12. 15:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!