Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon furcsa élmények -...

Nagyon furcsa élmények - klausztrofóbia, pánikbetegség vagy fóbia? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés
Kb. fél éve értek véget a pánikrohamaim, mostanában viszont elmegyek bulizni és vhogy mindig rosszul leszek... :S :( Elindulunk befelé, és azt veszem észre, hogy félek: dobog a szivem, és azon jár az eszem, hogy ha bemegyek, már nem tudok kijönni (merthogy ugye akkor újra kell fizetni a jegyet), és eyedül kell hazagyalogolnom. Múltkor is rosszul lettem: erős hányinger, émelygés jött rám. Meleg, fülledt volt bent a levegő, füstös, sokan voltak, ki voltam száradva, és rám jött a hányinger. Ittam, kimentünk a belső udvarra, de ott is sokan voltak, és nem lettem jobban, ill. ilyen hullámokban éreztem magam jobban-rosszabbul, és elfogott egy pánik, hogy nekem ki kell jutnom innen... Hazakísért vki, de bosszantó módon amint kimentünk, jól lettem... De akárhova megyek, félek a zártságtól, hogy nem tudok kimenni, amikor akarok.
2009. okt. 23. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy mi a neve, mert ezek egy tőről fakadnak. Fél éve hogy múlt el? Fordulj pszichológushoz, esetleg kineziológushoz, tisztázd magadban, ha van megoldható problémád, amúgy meg lazíts: sport, zene, hobbi, szerelem. Egyébként ha fülledt meleg van egy zsúfolt füstös helyen, meg még ittál is, akkor nem kell klausztrofóbiásnak lenni ahhoz, hogy rosszul legyél. Én már kinőttem a diszkókorszakból, de szerintem ha ki akarsz menni levegőzni, akkor ezt simán meg lehet beszélni a kapuőrökkel és visszaengednek.
2009. okt. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak csatlakozni tudok. Menjél pszchologushoz vagy pszichiáterhez.
2009. okt. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
én is pánikbeteg vagyok, és konkrétan ez az érzés jelen van nálam is. mindenhova kocsival járok, hogy bármikor meg tudjak lógni, és én is állandóan figyelem az ajtókat, hogy hol tudok bármikor menekülni.. ezek általában megnyugtatnak. bár ez sem normális
2009. okt. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Voltam pszichiáternél, nagyon kedves volt, azt mondta, lehet, hogy magam is ki tudom kezelni a dolgot, le tudom nyugtatni, ha nem, akkor a gyógyszer segíteni fog. Utolsó válaszoló: jó neked, nekem nincs még kocsim, ha rosszul vagyok, magam kell hazagyalogolnom az éjszakában... :S
2009. okt. 27. 11:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!