Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tesztek, hogy ne fájjon...

Mit tesztek, hogy ne fájjon állás közben a lábatok?

Figyelt kérdés

Új munkahelyem van ahol napi 10-14 órát kell végigállni és a felénél elkezd fájni a lábam, a végére nagyon fáj, amikor hazaérek már alig tudok járni.

Gyógypapucsban dolgozom.


2010. máj. 16. 00:12
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
Én az ilyen munkahelyet otthagynám. Nem is ember, aki ilyet vár el a dolgozójától, még egy egészséges lábbal is nagyon durva!! Legalább néha le kellene ülnöd (ha máshova nem, a wc kagylóra!! oda csak nem mennek utánad), és felpolcolni tíz percre. Venoruton gél még, ami sokat segíthet.
2010. máj. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nincs lehetőségem rá, hogy otthagyjam. Ezért is akarok valamit kitalálni. Mindenki azt mondja, majd hozzászokok, de igazából a fájdalomhoz nem akarok. Az állással nem lenne olyan nagy gondom.
2010. máj. 16. 00:24
 3/24 anonim válasza:
Értem. Esetleg nem vagy túlsúlyos valamennyire? (mert ha igen, akkor kis fogyi kéne, vagy szabadidődben biciklizéssel edzeni a lábat - az erősítené a vádlit is, a combot is) :)
2010. máj. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Kicsit igen. Tudom, hogy túlsúlyom probléma, teszek is ellene, csak sajnos a munkanélküli időszakban feljött pár kg.
2010. máj. 16. 00:27
 5/24 anonim válasza:

Hát igen, mert a lábfájás elsődleges oka nem feltétlenül az állás, hanem a súly, amit visel a láb. Azt is érdemes lenne megnézetned, nincs-e lúdtalpad? Ha igen, lúdtalpbetét is sokat segíthet.


Hol szokott fájni? Vádli? Boka? Talp?

2010. máj. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Én a helyedben kimennék a W.C-re és gyorsan 1-2 perc alatt átmaszíroznám a lábamat ha elkezd fájni. Ez kicsit felpesdíti a vérkeringésedett. Esetleg próbáld meg, hogy egy kefével (nem olyan nagyon dúrvával) húzogatod meg kicsit a lábadona bőrt. Ez meg még gyorsabban pörgeti fel a vérkeringésedett e lábadban.

Még az is jó lenne ha otthon (vagy valahol) megtudnád kicsit mozgatni magadat (tudom ez ennyi munka utánn nagyon nehéz....)


Nagyon sajnállak. Mit dolgozol?

2010. máj. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Boka alatt szokott fájni, főleg a sarkam.


Élelmiszer boltban dolgozom.

2010. máj. 16. 00:34
 8/24 A kérdező kommentje:
Kifogom próbálni, hogy megmasszírozom, remélem segít.
2010. máj. 16. 00:34
 9/24 anonim válasza:

A sarkad? Az kezdődő lúdtalpra is utalhat. Nekem is úgy kezdődött.. Először a sarkam, majd az egész talpam, végül ortopédián kötöttem ki. Lúdtalp. Betétet hordok a cipőimben, azóta szinte teljesen jó :)


Nálam a terhesség (11 kg plusz súly a vége felé) és az utána való itthonlét, és az örökké mezítlábazás hozta ki.


Ortopédiára azért elbattyognék a helyeben.

2010. máj. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Én is rengeteg járkálok itthon mezítláb.

Még régebben írtak fel lúdtalp betétet nekem is, de igazából annyira nem tudtam hozzászokni, hogy nem is hordom.

2010. máj. 16. 00:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!