Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most akkor Asperger szindrómám...

Most akkor Asperger szindrómám van? 16/L

Figyelt kérdés

Az osztálytársaim mondták hogy nem vagyok normális és valami bajom van. Én így utánanéztem és kitöltöttem egy tesztet.

[link]



2017. márc. 5. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Az Asperger-szindróma nem azt jelenti, hogy nem vagy normális, de egy tesztből ne vond le a következtetést, hogy biztosan ez van. Abból meg pláne ne, hogy az osztálytársaid mit mondtak. Ha te magad Asperger-szindrómára gyanakszol, olvass utána alaposan, ha pedig biztosra akarsz menni, keress fel szakembert.
2017. márc. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Nem tölt be a kép, de esetleg ha leírnád, hogy milyen tüneteid vannak, amik alapján Aspergerre gyanakszol, akkor tudnánk segíteni. Én Aspergeres vagyok, négyéves koromban derült ki a betegségem. 21/l
2017. márc. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát kapsolatteremtésben nem igazán vagyok jó nem igazán szeretek közösségben tartózkodni, ha egy emberel beszélek sosem szoktam a szemébe nézni inkább másra figyelek. Van egy napi megszokot rutinom amit mindig betartok és nem igazán szeretek eltérni attól. Elég érzékeny vagyok a hangokra pl órán ha a tanár felemeli a hangját ilyen visitos hangja van én mindig a fülemhez kapok és fáj a többiek meg néznek nagyot hogy ez ennyire nem fájhat v mikor valaki beszél és így változtattja a hanglejtését akkor is a fülemhez kapnék de akkor inkább porbálok nem arra gondolni. Elég ügyetlen is vagyok most is tesi órán( gerenda gyakorlat egyensúlyom egyelő a nullával) megsérültem kórházban voltam és még mennem kell. És még elég csúnyán írok (bár ezt be lehet tudni annak is hogy balkezes vagyok)
2017. márc. 5. 17:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg.


Az aspergert nagyon rövid ideje kutatják, és kb. semmit sem tudnak róla. Nem csak az egyszerű orvosok, de még az autizmussal foglalkozó szakorvosok is alig ismerik, hogy mi ez.


A legjobb, amit tehetsz, hogy más aspergeresek tapasztalatait olvasod - főleg ha beszélsz angolul. Én például rengeteg hasznos tanácsot és perspektívát találtam az írásaik közt.


Magyar fórumokkal / egyebekkel nem tudok segíteni.


21/F

2017. márc. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!