Asperger szindrómám van. és nemtudom mit csináljak?
Gondolom láttál egy filmet, esetleg elplvastál egy cikket, és diahnosztizáltad magad. . . Ez így hülyeség.
Menj el egy pszichológushoz, ő meg tudja mondani, hogy van e baj, és ha van mi az.
Most mi a problémád tulajdonképpen? Nem tudsz vele együtt élni? Félsz,hogy az emberek kitaszítanak?
Bennem is ott voltak ezek a félelmek,de őszintén egy kis ésszel lazán kompenzálható minden.
A szüleidnek meg nem fontos róla tudnia. Az emberek előítéletesek. Ők meg szerintem esélytelen,hogy tudnának segíteni. A pszichiáter a legjobb megoldás 18 felett amikor már egyedül intézheted. Eljársz terápiákra aztán minden oké lesz. Egész életedben más leszel,dehát ez van,ezen már nem tudsz változtatni,csak elfogadni.
(18F,diagnosztizált)
1. Az Aspergert nem tudod magadnak diagnosztizálni.
2. A legtöbb Aspergeresnek semmi gondja sincs emiatt.
3. Ha ilyen gyanud van, akkor teszteltesd magad, de elég kizártnak tartom.
Ez nem így működik, az öndiagnosztizálás semmire se jó.
Ha mindenképpen szeretnél diagnózist, akkor fontos a korod: felnőttkori autizmust (ma már nem létezik Asperger-diagnózis, az autizmus spektrum zavar részérnek számít hivatalosan) szinte kizárólag az Autizmus Alapítvány ad, ez fizetős. Nagyon ritka, hogy felnőtt pszichiáterek autizmussal foglalkozzanak. Serdülő- és fiatalkorban a gyermek- és ifjúsági diagnosztikai centrumok, például a Vadaskert Kórház adhat diagnózist. Elvileg 18 éves korig, de úgy tudom, még 20-21 éveseket is vállalnak.
A diagnózis felállítása elég komplex, egy sor teszt, beszélgetés, megfigyelés kell hozzá és több szakorvos egybehangzó véleménye.
Amúgy MINDENKI rajta van az autizmus spektrumon, kivétel nélkül, de diagnózist csak az kap, aki elér egy bizonyos szintet az érintettségben. Tehát attól, hogy autisztikus tüneteket vélsz felfedezni magadon, még korántsem biztos, hogy valóban érintett vagy. (Fontos szempont, hogy gyerekkorban, különösen óvodás korban milyen tüneteket produkáltál, ennek megállapításához pedig elengedhetetlen a szülők közreműködése a diagnosztikai folyamatban.)
És ha Aspergeres vagy... akkor sincs semmi. Rengeteg Aspergeres él teljes életet, megtanulják kompenzálni a hiányosságaikat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!