Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pszeudo-jobbkezes vagyok. Ha...

Pszeudo-jobbkezes vagyok. Ha vissza próbálnám szoktatni magamat a bal kéz használatára, azzal hasznot vagy kárt okoznék?

Figyelt kérdés

Nem emlékszem pontosan, mikor szoktattak át jobb kézre. Azt hiszem, óvodáskoromban, bár az egyik régi osztálytársam állítása szerint ő emlékszik, hogy első osztályban még bal kézzel írtam.

Tudom, hogy a balkezesek agya icsit másképpen működik, és gondokat okozhat, ha átszoktatják őket (antiszociális vagyok, sosem tudtam igazán beilleszkedni a környezetembe. 7-8-os koromban már depressziós voltam emiatt... Ha ez számít).

Szóval az érdekelne engem, hogy jó ötlet e visszaszoknom bal kézre? Mert arra gondoltam, hogy egyes dolgokban (pl. tanulás) jobb eredményeket érhetnék el. Vagy mostmár jobb, ha így marad? 17/L

Kérem, csak azok válaszoljanak, akik nem beoltani akarnak a kérdésem miatt!



#balkezes #lateralitás #pseudo jobbkezes
2016. júl. 21. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Óvodás voltam én is, amikor átszoktattak. Aztán felnőttként tudatosodott bennem, hogy pár mozdulat kényelmesebb bal kézzel, így a balt kezdtem el használni időnként. Még az írást is kipróbáltam, ami nem is volt annyira rossz. Kézzel írásnál azért legtöbbször a jobbnál maradok, de gépi íráskor leginkább már a bal kezemet használom.

Semmi hátrányát nem látom a - valamennyire - balra való visszaszokásra. Ellenben előnye van, mert valahogyan sok mozdulatom könnyebbé vált.

A lényeg, csináld azt, ami neked jó. Ne akard megváltoztatni, csak játékosan próbálj ki mozdulatokat a ballal és nézd meg mi történik. Amelyikkel kényelmesebb X munka, azzal végezd a tevékenységet. Aztán, ha a másikkal kényelmesebb valami, akkor azzal végezd.

Egyébként vannak olyan mozdulataim, amiket már nem tudok ballal végezni, de amikor jobbal végzem, akkor valahogyan nem megy olyan flottul, mint ahogyan mehetne. Ilyenkor pihenek és több mozdulatot is csinálok a bal kezemmel, lábammal és egy röpke idő múlva valahogyan a jobb kézzel abbahagyott tevékenység sem lesz annyira fárasztó vagy kellemetlen.

Nem fogsz kárt okozni a váltogatással magadban.

2016. júl. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sok mindent próbálgatok most is ballal, valami nehezebb, valami meg meglepően jól megy :)
2016. júl. 21. 13:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd, próbálj inkább "kétkezes" lenni, vegyesen használni a kezeidet, mi hogy esik kézre. Minden balkezes így csinálja egyébként, mivel alapvetően egy jobbkezes világban élünk, ezért sok minden jobb kézzel jobban kézreesik, ráadásul a jobbkezes magatartást látjuk magunk körül születésünktől és utánozzuk le egy csomó mindenben. Szinte minden balkezes jobbkezes kézrenddel köt cipőt, sok balkezes jobb kézzel mos fogat, szinte minden balkezes jobb kézzel használja az egeret, ha zenész, jobbkezes hangszeren játszik, stb.
2016. júl. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt azért vedd figyelembe, hogy írásnál a bal kezes takarja, amit ír, esetenként el is maszatolja, ha olyan a tinta, vagy kínlódik a tollal, mert tolja a golyót benne, nem húzza.

Továbbá rengeteg eszköz jobb kezes (de legalábbis sokkal nagyobb belőlük a választék) pl egér, olló, fényképezőgép.

2016. júl. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van, az emberek és használati tárgyak nagy része jobbkezes. Erre mondjuk még nem gondoltam, hogy inkább kétkezes próbáljak lenni, de valóban jobban hangzik, mint átszoktatni magam újra. És igen: a balkezes kézírás nekem amugy is nehezen megy, szóval inkább írok jobb kézzel. Köszönöm a válaszokat! :) :)
2016. júl. 22. 08:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Hülyeség, én visszaszoktam a balkezes írásra, életemben egyszer kentem el a tintát, jobb kézzel meg állandóan. Aki ezt a választ írta, annak fogalma sincs semmiről. Kérdező, ha még érdekel a dolog, keress nyugodtan. Simán át lehet szokni, sőt szerintem kell is, mert átszoktatott jobbkezesként is nagyon veszélyesek a jobbkezes eszközök egy balkezesnek.
2021. márc. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Aha. És hogyan lehet elkenni azt a tintát, amivel még nem is írtál semmit?
2021. márc. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
He? Mit szerettél volna igazából kérdezni? Fuss neki mégegyszer.
2021. márc. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!