Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jobbkezes vagyok, de bal...

Jobbkezes vagyok, de bal kézzel fogom a poharat, hol jobb hol bal kézzel telefonálok (nincs preferenciám), és tudok bal kézzel írni, kétkezes vagyok?

Figyelt kérdés
A bal kezes kézírásom elég csúnya, de olvasható. Kicsit lassabban írok balkézzel mint jobb kézzel, de ha megszokom, pár perc után egész jól megy.Ezzel más jobbkezesek is vannak így? (illetve balkezesek fordítva)?
2013. nov. 21. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Aham, én balkezes vagyok. Én is tudok írni jobb kézzel, de csúnyán és lassabban. Amúgy minden bal kézzel csinálok, erősebb is az a kezem. Kivéve a számítógénél az egeret jobb kézzel használom:)
2013. nov. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amit leírtál, még nem igazi kétkezesség. Viszont olyan van, hogy nem egyértelmű, illetve keresztezett dominancia: nekem pl. a jobb agyféltekém, a bal szemem, a bal fülem, a jobb kezem és a bal lábam domináns. Nincs ebben semmi különös.
2013. nov. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel bal kézzel lassabban és csúnyábban írsz, ezért nem vagy igazi kétkezes, mert náluk nincs ilyen eltérés.

5-féle kezesség van:

teljesen jobbkezes

jobbkezes, de elég jó bal kézzel is

kétkezes

balkezes, de elég jó jobb kézzel is

teljesen balkezes

2013. nov. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!