Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért izzadok annyira?

Miért izzadok annyira?

Figyelt kérdés
Beköszöntött a "nyár" és nagyon izzadok hónalj tájt. 15 éves fiú vagyok, elég sovány az 50 kilómmal. Régen mikor nyár volt sokszor bluzot,szettert, meg ilyeneket viseltem,mivel szégyeltem vékonyságom mégsem izzadtam. Most,1 hete mióta minden nap nagyon meleg van, nagyon izzad a hónaljam. Mikor az egyik mikor a másik, máshol nem nagyon izzadok. Apa izzadósabb típus talán tőle örököltem valamit, de eddig a hónaljam soha nem izzadt annyira,hogy a bluzzom vízes legyen és keljen takargassam. Mi lehet a kiváltó ok? Mi segíthet?

2016. ápr. 9. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:
A serdülö koroddal lehet ez összefüggésben. Kinövöd majd - bár igazad van, hogy öröklödhet is. Természetesen nagyon oda kell figyelned a higiéniádra ! Fürödjél, tisztálkodjál rendszeresen, akár naponta többször is. Reggel és este alaposan mossad meg a hónaljadat is. Megkockáztatom az a javaslatot is, hogy akár ki is borotválhatod. Használjál utána babpúdert, de válassz olyan púdert, ami nem kozmetikum, hanem gyógypúder ! Elmehetnél akár börgyógyászhoz is, valószínüleg ö még akár receptre is fölír majd megfelelö izzadásgátló külsö- és belsö kezelési módot. Fontos viszont az étkezés is ! Ha nem emésztessz rendesen, akkor az is kiváltó oka lehet az izzadásnak. Az izzadsággal ugyanis mérgek távoznak el a testedböl. Ha jó az emésztésed, akkor a mérgek a széklettel és a vizelettel távoznak a testböl. Elörelátóan az arcod tisztaságára is figyelj már most oda ! Ezt is megbeszélheted majd a börgyógyásszal, hogy ne legyen pattanásos az arcod. Az étkezéshez javaslom, hogy igyál gyógyteát - ezt egy gyógyszertárban is megkaphatod. Remélem, hogy idövel kinövöd ezt a kellemetlen dolgot; de természetesen ez ellen saját magadnak is tenned kell !
2016. ápr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, a tanácsaid megfogadom, remélem kinövöm még várok egy kicsit mert mostanában mikor izzadok mikor nem de ha nagy a baj elmegyek orvoshoz is :) Tisztálkodom minden nap, használok dezodort , most elkezdtem vitaminokat is szedni remélem helyrejövök :)
2016. ápr. 17. 19:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy pozitívan állsz a dogokhoz ! :-)
2016. ápr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!