Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerinc rongetre jo lenne?

Gerinc rongetre jo lenne?

Figyelt kérdés
Sziasztok.13 eves lany vagyok es nagyon szegyenlos (meg a furdo ruhakat is utalom) Nem nem vagyok telt vekony vagyok de akkor is.Nemsokarra megyek gerinc rongtre ha semmilyen fem dolgot (gombos ing,melltarto helyet sport melltarto) nem veszek fel,akkor le kell vetkozni?
2016. márc. 12. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindig le kell vetközni
2016. márc. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy szál bugyiban / alsónadrágban (meg persze zokni maradhat) szokták csinálni a teljes gerinc rtg-t.

Akik foglalkoznak veled, ők egészségügyi dolgozók. Ez a szakmájuk. Őket nem érdekli, kinek milyen a testalkata, kinek nagy / pici / lapos a melle, kinek mekkora a nemi szerve stb. stb.

Millió meztelen / félig meztelen emberrel találkoztak már és vizsgáltak meg, készítettek róluk rtg-t is.

Érdemes hozzászoktatni magad, hogy eü. intézményben igen, sok esetben le kell vetkőzni a személyzet előtt, mert így tudnak nekünk segíteni.

Tudom, hogy nem könnyű. Nekem sem volt az, amikor ilyen fiatal voltam, mint Te.

Aztán eü-s lettem és rájöttem, senki szakszemélyzetet nem érdekel a betegek testfelépítése.

Én még arra sem emlékszem kit katétereztem meg elsőre, sokadszorra, legyen az férfi vagy nő vagy kinek milyen volt a végbélnyílása, amikor beöntést adtam, stb. Ezek egyáltalán nem érdekeltek sem engem, sem a kollégáimat soha. A lényeg, a szakszerű ellátás, segítés és nem a testfelépítések megnézése, stírölése.

Egyébként pedig könnyebb lenne elfogadnod magad, ha többet mennél uszodába. Pont azt érdemes tenni, csinálni, ami nehéz, mert ezzel sok lelki terhet tudunk magunkban oldani.

Ha hagyod utálni a helyzeteket, hagyod, hogy a szégyenlősséged uraljon, akkor később sokkal nehezebb lesz feloldani a szorongásaidat, félelmeidet és távolságtartó személyiséggé válhatsz csak amiatt, mert magad blokkolod le saját magad.

Mindenki fel fog nőni. Emberek tömege vesz részt meztelen vagy félig meztelen vizsgálatokon. Rengetegen szülnek. Mi történik ezek után? Tovább visszük az életünket.

Csak az nem mindegy, hogyan viseljük el ezeket a helyzeteket. Szóval hozzászoktatjuk magunkat és akkor minden sokkal könnyebb lesz vagy fenntartjuk a félelmeinket, szorongásainkat és abból pszichés betegségek alakulhatnak ki sok esetben.

Menj el teljesen nyugodtan a vizsgálatra. Levetkőzöl, ahogy azt mondják. Amikor kijössz, akkor tudatosítsd magadban, hogy képes voltál megtenni egy számodra nem könnyű dolgot. Megcsináltad. Ügyes vagy. Minden rendben van. Élsz. Nem betegedtél bele. Ráadásul, még eredményt is kapsz az állapotodról.

Ne felejtsd el: blokkolni akarod magad, feszültségeket akarsz átélni vagy nyugalmat, lazaságot, elfogadást, tudomásulvételt stb. A Te döntésed!

Sok sikert, nyugalmat, kitartást, lazaságot, egészséget kívánok.

2016. márc. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hat tudom,de gyerek korom ota ez van hogy iszonyatosan szegyenlos vagyok.De nem vagyok visszahuzodo layn stb
2016. márc. 12. 17:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Értem! De most nem az a fontos, mióta vagy szégyenlős, hanem az, képes vagy jobban érezni magad, ha gyakorolod ennek a feloldását, pl. önismereti könyvek olvasásával vagy az iskolapszichológus is segíthet vagy úgy, hogy párszor elmész uszodába. Hidd el, csak rajtad múlik, blokkolsz vagy előrelépsz!
2016. márc. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat
2016. márc. 12. 19:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!