Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A férjemmel nem értünk egyet...

A férjemmel nem értünk egyet az alkoholizmus kérdésében. Nektek mi a véleményeket? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A férjemmel nemrég arról beszélgettünk, hogy ki számít alkoholistának. A férjem szerint az, aki napi szinten tök részegre issza magát, ellenpéldának pedig azt hozta fel, hogy azért, mert a régi öregek is megittak minden nap 1 pohár bort vagy felest reggel, valamint este is.

Az én véleményem pedig az, hogy már az is alkoholizmusnak, de függőségnek biztosan számít, ha valaki napi szinten megissza azt a 2 pohár bort. Főleg, ha pl negatív hatással van rá, ha nem tudja ivással kezdeni a napot, vagy azzal zárni, még ha az "csak" 1 pohárka is.

Én példának a dohányzást hoztam fel, hogy van aki napi 2 dobozzal szív, viszont van olyan aki 10 szálat, de a függőség attól még mindkét személyben meg van, hiába az egyiket többet, a másik kevesebbet szív el belőle.

Szerintetek? (És most nem WHO adatokra, meg egységekre vagyok kiváncsi, hogy mi az a max határ amit egy felnőtt naponta elfogyaszthat, hanem a társadalom szerint (szerintetek), mi számít alkoholizmusnak?


2016. jan. 5. 21:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én azt tartom alkoholistának aki függ tőle. Tehát nem tud nélküle meg lenni.
2016. jan. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem apukám iszik meg hosszú évek óta minden este egy-egy felest vagy sört, de meg se kottyan neki ha valamiért napokig ki kell hagynia.

Ezzel szemben apósom felessel kezdte a napot és felessel is zárta, a kettő közt meg minimum 2 doboz sör lement. Na ő megszenvedte mikor le kellett szoknia (rákos lett és a kezelés mellett nem ihatott).

Szerintem apósom alkoholista, apukám meg nem. Én is neked adok igazat.

2016. jan. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha a mai, 400 forintos borokat nézem és úgy issza meg napi szinten, akkor határesetnek tekintem. Ha a jó minőségű bort issza meg, hangsúlyozom ÉS NEM FÜGG TŐLE AZ ÉLETE, akkor nem alkoholizmus. Én is megiszom a napi 4-5 sörömet, de ha nem innám meg, nem lenne vége az életemnek. Ha veszek, veszek, ha nem, nem. Ha jut rá, jut rá, ha nem, nem. Aki az étel helyett az alkoholt részesíti előnyben, én azt hívom alkoholistának. 45F
2016. jan. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

[link]


Azért talán egy dr. Zacher Gábornak már csak elhiszi a férjed is.

"Az alkoholizmus nem attól függ, hogy mennyit iszik valaki, hanem attól, hogy az ivás szokásként mennyire ivódott bele az életébe."


[link]


"...egyszerűen a részévé válik a napjainak az alkohol. A probléma ebben az, hogy az ember értékrend-változáson megy keresztül - a fontossági sorrendben előre kerül az alkohol -, de ő maga nem is érzi."


"nagyivó (a nagyivónál még nem jelentkeznek elvonási tünetek, de vannak periódusok, amikor sokat iszik, utána jellemzően kihagy egy időszakot"

2016. jan. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem is a függőség jelenti az alkoholizmust. Persze vitatkozni lehet, hogy melyik a rosszabb ritkábban durván berúgni, vagy napi rendszerességgel 1-2 pohárkával meginni.:D Mindegyikben benne van a függőség kialakulásának a veszélye. Én pl csak szombaton iszok alkoholt ha ráérek, viszont ha tehetem akkor nem hagyom ki, végül is mondhatni ezt is rendszeresnek, hiánytünetet nem okoz ha ki kell hagynom, de mint írtam lehetőleg nem hagyom ki.:D Én mondjuk nem találkoztam még olyan alkoholistával, aki napi 1-2 pohárka alkoholtól vált függővé, valahol a férjednek is igaza van, több kell ahhoz. Az viszont igaz, hogy némelyik alkoholistának 1-2 pohár már elég ahhoz, hogy berúgjon de ez a legyengült szervezetének köszönhető, nyilván nem ennyivel kezdte, vagy ennyitől vált azzá.
2016. jan. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!