Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, szerintem ez már...

Mit tegyek, szerintem ez már alkoholizmus?

Figyelt kérdés

A fèrjem napi szinten min.3 doboz sört megiszik mikor este 10kor hazajön a munkából.

Plusz mèg ott is ihat, mert vendèglátós ès sokszor meghívják(pincèr).


Ma már erènyesebben elbeszèlgetnèk vele mert ahogy tèrülök fordulok már lecsúszik neki az a másfèl liter sör.

Nagyon fèlek, hogy ez már alkoholizmus.

Eddig is kèt három naponta ivott 1-2 dobozzal de ennyi.


Szerintetek ez már alkoholizmus előszele lehet?


2015. júl. 16. 13:22
1 2
 1/11 anonim válasza:
69%
Apukám is ezt csinálja, nekünk is kezd elegünk lenni ebből a viselkedésből, próbáld meg megkérni, hogy ne igyon néhány napig, ha nem tudja megtenni akkor valószínű hogy rossz irányba indul. Próbáljátok elejét venni ennek a viselkedésnek mert egyre rosszabb lesz.
2015. júl. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Az alkoholizmus ott kezdődik, amikor lemondani róla már nem megy. Mondd meg neki, hogy holnaptól nincs sör otthon, és nem is lesz, mostanában. Nézd meg a reakciót. Ha azt mondja, hogy "oké, tök mindegy", akkor még van remény. Ha kiakad, hogy ennyi jár, és sorolja a szokásos indokokat, hogy miért is van szüksége munka után alkoholra, akkor sajnos alkoholizmus. Aki függő, az nem mond le az alkoholról csak azért, mert a felesége megkéri rá.


Szerintem minél előbb szembenéztek a valósággal, annál jobb esélyeitek vannak a jövőben: www.magadert.hu

2015. júl. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
Úgy is hívják, hogy foglalkozási ártalom.
2015. júl. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy időszakom, amikor egy héten 2-3 alkalommal beültem valahova iszogatni, és még itthon is megittam minden nap majdnem egy üveg bort. Kicsit furán kezdtem már magam érezni, egyszer még a bort is félreöntöttem, mert remegett a kezem. Bele se gondoltam előtte, hogy itt tartok. Ez az időszak olyan 5-6 hónapig tartott, és már 4 éve, hogy lezárult. Olyan ritkán iszok alkoholt, évente kb 3-szor,de akkor is elég egy doboz sör. Rövidet egyáltalán nem. Valaki azt mondta ez alkoholizmus volt, de nem tudom, nem hiszem. Ha az alkoholra gondolok,semmi késztetést nem érzek,hogy nekem innom kellene.

Nem tudom,mit érezne a férjed, ha hanyagolná ezt. Bár ismerős a vendéglátózás, én is dolgoztam benne a zűrös időszak után, és illetlenségnek tartották visszautasítani, de nem érdekelt.

2015. júl. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

"Plusz mèg ott is ihat, mert vendèglátós ès sokszor meghívják(pincèr)."


Nem tudom, hol vendéglátózik, de egy normális helyről az első alkalommal kidobják, amikor elfogad vagy csak iszik italt munka közben.

2015. júl. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Munka után a kollegák hívják meg egymást, vagy a főnök a társaságot.


Igen ezek az indokai, hogy sokat dolgozik ès jól esik, ennyi belefèr, ennyi jár neki stb.

2015. júl. 16. 13:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Hosszútávon már igen, de most amikor dög melegben a legnagyobb hajtás van náluk, este szerintem nem durván sok ennyi lazulás.


Míg év közben csak nagy-ritkán bontunk hétköznapokon bort, ilyenkor esténként 1-2 sör nekem is lecsúszik, és még több is jól esne, csak arra már nem kapok feleségemtől engedélyt.

2015. júl. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az ő döntése, ezt csak ő tudja szabályozni, te nem. És ha neki ez fontosabb, mint te, akkor sajnos így jártál. Ezt most nem rosszindulatból, de tényleg ilyenek az emberek. Annyira látszik, hogy mi a fontos nekik és olyan pofátlanul képesek dobni a másikat. Csak ezt a másik fél nem veszi észre, mert reménykedik a végsőkig. Nem érdemes...
2015. júl. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ha mineden nap kel neki akor igen
2015. júl. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hajaj, Én örülnék, ha 'csak' napi 3 sört inna a férjem, napi 8-at is megiszik, heti 50 simán lecsùszik neki. Épp most telt be nálam a pohár, mert 3 éve nem is dolgozik, csak az ivás megy, meg egésznapos tévénézés, Én meg eltarthatom :( Besokalltam, elválok.

Kérdező, mielőbb beszélj vele, mielőtt késő lenne!

2015. júl. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!