Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, szerintem ez már...

Mit tegyek, szerintem ez már alkoholizmus?

Figyelt kérdés

A fèrjem napi szinten min.3 doboz sört megiszik mikor este 10kor hazajön a munkából.

Plusz mèg ott is ihat, mert vendèglátós ès sokszor meghívják(pincèr).


Ma már erènyesebben elbeszèlgetnèk vele mert ahogy tèrülök fordulok már lecsúszik neki az a másfèl liter sör.

Nagyon fèlek, hogy ez már alkoholizmus.

Eddig is kèt három naponta ivott 1-2 dobozzal de ennyi.


Szerintetek ez már alkoholizmus előszele lehet?


2015. júl. 16. 13:22
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Remélem tudnak jó tanácsokat adni, sajnos nekem negatív tapasztalat, hogy ezen nem igazán lehet változtatni. Legalább is, ha ő nem akar, akkor semmiképpen sem.

Amit tudok javasolni, kérj segítséget az Anonim Alkoholistáktól.

Hidd el, hogy ez lehetne durvább is. Egyébként tiltással és erővel nem igen érsz el semmit. Lehet neki valami lelki oka, de ezt innen nehéz megmondani.

Amúgy, ha többiekkel iszik együtt, az még nem alkoholizmus (mármint írtad hogy pincér és kínálják), van olyan hogy közösségi ivás. Gáz akkor van, ha valami lelki vagy pszichés okból nyúl a pia után, vagy ha az alkohol élvezeti forrást nyújt számára.

Igazából nehéz az alkoholistát meghatározni, nagyon nagy szakirodalma van neki.

De még egyszer: beszélgess vele, és az Anonim Alkoholistáktól kérj segítséget.

2015. júl. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!