Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A férjemmel nem értünk egyet...

A férjemmel nem értünk egyet az alkoholizmus kérdésében. Nektek mi a véleményeket? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A férjemmel nemrég arról beszélgettünk, hogy ki számít alkoholistának. A férjem szerint az, aki napi szinten tök részegre issza magát, ellenpéldának pedig azt hozta fel, hogy azért, mert a régi öregek is megittak minden nap 1 pohár bort vagy felest reggel, valamint este is.

Az én véleményem pedig az, hogy már az is alkoholizmusnak, de függőségnek biztosan számít, ha valaki napi szinten megissza azt a 2 pohár bort. Főleg, ha pl negatív hatással van rá, ha nem tudja ivással kezdeni a napot, vagy azzal zárni, még ha az "csak" 1 pohárka is.

Én példának a dohányzást hoztam fel, hogy van aki napi 2 dobozzal szív, viszont van olyan aki 10 szálat, de a függőség attól még mindkét személyben meg van, hiába az egyiket többet, a másik kevesebbet szív el belőle.

Szerintetek? (És most nem WHO adatokra, meg egységekre vagyok kiváncsi, hogy mi az a max határ amit egy felnőtt naponta elfogyaszthat, hanem a társadalom szerint (szerintetek), mi számít alkoholizmusnak?


2016. jan. 5. 21:21
1 2
 1/15 anonim válasza:
92%
Szerintem is neked van igazad.
2016. jan. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem is (és tudomásom szerint orvosi szempontból is) neked van igazad.
2016. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
91%
Szerintem a napi 1-2 pohár bor akkor alkoholizmus, ha nem tudja kihagyni.
2016. jan. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem tudja kihagyni, akkor az függőség. Vagy ha a hatását valamire használja. (Pl. anyukám nagyon nem mert az emberekkel beszélni, ezért előtte mindig ivott.)
2016. jan. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, a napi 1-2 pohár bort én is arra értem, hogy az, akire negatív hatással van, ha nem ihatja meg azt az 1 pohárra valót. Nyilván más ha valaki a vacsorához majdnem minden nap megiszik 1 pohárral, de semmi baja nincs ha éppen nem olyan a vacsora ami "megkívánná", hogy igyon hozzá 1 pohár jó minőségű vörösbort.
2016. jan. 5. 21:29
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholizmus egyik alapja a rendszeresség. Ha rendszeresen meg kell innia azt a bizonyos mennyiségű italt akkor az a legjobb út az alkoholizmushoz.

Mellesleg régen sem egy pohárkával ittak, csak annyival inditottak...

2016. jan. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igazad van.
2016. jan. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Sajnos én sem tudom "tesztelni", hogy mi lenne az olyan emberekkel akik pl. évek óta megisznak reggel 1 felest, meg lefekvés előtt, de egyszer csak nem tudnák, mert akit ismertem is ilyen régi öreget, már sajnos nem él. De szerintem sanszos, hogy nem éppen jó kedvűek lettek volna.
2016. jan. 5. 21:31
 9/15 A kérdező kommentje:
A férjem szerint egyébként ez tök rendben van (a napi 1-2 pohárka, bár egyikőnk sem iszik szinte sosem), de azért szerintem furán nézne ha holnaptól 1 pohárral borral indítanék, és azzal is feküdnék több hónapon, esetleg éven át..:D Mert tuti, hogy nem normális dolog ez szerintem..
2016. jan. 5. 21:33
 10/15 anonim ***** válasza:
Csak munka legyen a pénz nem számit.
2016. jan. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!