Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek az tenyleg veszely...

Szerintetek az tenyleg veszelyes, ha 13 eves lany kb.18-20kg sulyt cipel?

Figyelt kérdés
Szoval kb. ma egy olyan 18-20 kg vizet vittem egy olyan 70 meteren keresztul (kb. ez is). Persze kozben neha megalltam. De azota faj a hatam,pontosabban a gerincem felfele, a derekam is faj es a hasam. Anyum nincs itthon ,skypeon beszeltunk es nagyon megszidott,kerdem mi baj lehet belole,de csk annyit mondott,hogy tobbet ilyet meg ne probaljak csinalni. Apum sincs itthon,egyedul vagyok..kerlek segitsetek,nagyon aggodok! 13/lany
2015. jún. 8. 21:37
 1/6 anonim válasza:
Próbáld pihentetni, aludj egyet és ha holnap se jobb akkor vagy menj el orvoshoz vagy pihenj még sokat, ez már te illetve a szüleid döntése.
2015. jún. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most kicsit leszidlak, de jó szándékkal. 70 méteren keresztül azért illik tudni elvinni 18-20 kg vizet. Amúgy valószínűleg attól fájhat most mindened, mert rosszul vitted. Rossz lehetett a fogás, meg rossz területeket terheltél. Édesapádat majd kérd meg, hogy kicsit tanítson. Amúgy ne aggódj, nem lesz semmi, csak pihenj, legközelebb meg csak okosan!
2015. jún. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Második: a munakvédelmi szabályok szerint egy FELNÖTT nönek is csak 20 kg-ot szabad emelnie, ezért ennyi egy gyereknek rettentö sok.
2015. jún. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gyerekként mászkáltam félig telt búzás zsákokkal, anyám nyugdíjasként cementeszsákokat pakolgatott, az ember megemel egy másik embert is, még tesiórán is, bár mindez röviden történik, úgyhogy nekem ez így nem tűnik vészesnek, de nyilván érzékenyebb vagy (bár a gerincem nekem se százas, szokott fájni) vagy rosszul emelted, ilyesmi. 10 kiló még semmiség, locsoláskor egy órát rohangáltam a locsolóval, a kútról szerintem 2 nagy korsóval hoztam egyszerre vizet, az azért több lehetett, nehéz volt... Már nem emlékszem, túl ifjú voltam, de imádtam cipekedni. 20-nak sem kéne extrém durvának lennie, bár nem vagyunk egyformák. Egy kézben 20 persze már durva, elosztva sokkal jobb.

Nem tudhatom, extra esetben mit okozhat, alapból ennek el kell múlnia, de máskor vigyázz jobban!

Az a helyzet, hogy a leírásból így messziről nem tudhatjuk, van-e komoly baj... De normális esetben nem kéne, hogy legyen.

2015. jún. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát önmagában a tény, hogy ennyit vittél, nem vészes. Elbírtad, szóval nincs probléma, persze ne állj költöztetőnek.

A baj az, hogy rosszul emelted és vitted, de valószínűleg csak meghúztad. Ha épp van időd, lehetőséged, mutasd meg orvosnak, de sokat nem tud vele tenni ő se még. Pár napig rossz lesz és fájni fog, ha egy hét után se javul, akkor van gond, akkor mindenképp menj dokihoz! Kenegesd fastum vagy flector géllel, ha van. Ha egyik sincs, akkor vegyél sport krémet vagy lóbalzsamot és próbálj keményebb felületen aludni.

És legközelebb térdből emelj. :)

2015. jún. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valszokat! Esetleg ahhozvvan koze,hogy faj a derekam es megjott? (Tegnap ota barnas pecset van a bugyijaimon,tettem betet is)
2015. jún. 10. 13:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!