Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg veszélyes a drog,...

Tényleg veszélyes a drog, vagy csak népbutítás, hogy ne tudják az emberek, hogy mi a boldogság?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy akinek van egy kis esze meg tudja állni, hogy ne legyen függő. Én személy szerint 4 év aktív dohányzás után leszoktam. Nem is kívánom!!
2012. dec. 25. 22:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hobbiból mondják, hogy veszélyes... Nem csak azért, mert rászokhat az ember. Nem mindegyiknél alakul ki fizikai függés, de pszichés mindegyiknél lehetséges.

Az meg szerintem rég rossz, hogy valakinek szerek kellenek ahhoz, hogy elérje a boldogságot...

2012. dec. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
A drog elég tág fogalom. A heroin veszélyes tényleg, egy joint már nem igazán.
2012. dec. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled, hogy az rég rossz, hogy szerek kellenek valakinek ahhoz, hogy boldogságot érezzenek. De azért ha te is használtál valamit akkor te is tudod, hogy ahhoz a boldogságohoz amit a szerek adhatnak ugyanahoz az érzéshez nem elegendő akármilyen józan érzés.
2012. dec. 25. 22:50
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
De az a boldogság amit a szerek adnak, teljesen mű. Az alkohol is, olyan...Mű az a boldogság ahhoz képest, ha felmegyek egy havas hegyre kirándulni, vagy fürdök egy jót nyáron a bányató mélykék vizében. Nekem az százszor többet ér, mint berúgni, mert még emlékezek is rá, és tuti hogy jó élményeim lesznek utána. :)
2012. dec. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nézz meg egy masszívan heroinfüggő illetőt, aki már 10 éve csinálja, ha egyáltalán még látsz életben ilyet. Nálam nagyobb ellensége tán nincs is a kormánynak meg a médiának, de ezúttal teljesen jogosan állítják hogy káros.
2012. dec. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

22:53#

Alkoholon kívül próbáltál már mást?

Én nem próbáltam, de ismerősöm elmondása szerint kb. úgy képzeljem el az xy mint idézem:"képzeld el életed legboldogabb pillanatát, ezt szorozd meg 100-al. Körülbelül ilyen érzés lehet!" biztos, hogy veszélyes a dolog anyagilag, pszichésen, és törvényileg is de sajnos józan ésszel nem tudom felfogni, hogy milyen lehet ez az érzés. És a legjobb benne, hogy mindenre emlékszel.

Az alkohol azért legális mert elbutítja az embereket.

Érdekes máshol pl. a zö_ld legális...

Régebben a hippi korszakban miért volt annyi "drogos"?

Ez a társadalom nem szól másról csak arról, hogy dolgozz éjjel nappal, nézd a tévét amiben adják a sok szarságot..

És az a baj, hogy hiába hiszed azt, hogy szabad vagy és azt csinálsz amit akarsz, csak lekötnek olyannal amiről azt hiszed, hogy érdekel.

Sok idős ember is a TV előtt butul meg. Sokkal boldogabb életük is lehetne...

2012. dec. 25. 23:06
 7/16 anonim ***** válasza:
Persze, a heroin miatt százszor jobban fogod érezni mint valaha. De az idegsejtekről lebontja a zsírburkot, és amikor nincs benned anyag, százszor akkora fájdalmat érzel, mint valaha. Tehát ha nincs több millió forintod rá, és egy szabad életed, akkor hanyagold, és keress más alternatívát, pl. amiket én felsoroltam. :)
2012. dec. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Jó nem a legkeményebb dolgokra gondolok!!

De azért van olyan amit több 100 éve használnak kultúrák, törzsek..

2012. dec. 25. 23:28
 9/16 anonim ***** válasza:
Például a marihuána ilyen, és az se nem okoz függőséget, se nem veszélyes. Senkit nem kellett még fű-túladagolással kórházba vinni, csak max. sok ideig kiütötte magát. De a hatása meg sem közelíti a heroint, vagy a házi készítésű krokodilt-az elmondások szerint.
2012. dec. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát nézd, az összes ismerősöm, aki akár "csak" a zöldet tolta keményebben, napi szinten az most megnézheti magát hol van... Egyrészt tény, hogy a legtöbben kipróbáltak másokat is, de aki rendszeresen fogyasztott akár csak marihuánát nem nagyon jutott semmire(20as éveiben járó emberekről beszélek). Én például utáltam, hogy soha értelmes beszélgetésre nem futotta az egyik osztálytársammal, mert mindig annyira be volt lassulva, hogy sose jutott a mondanivalója végére, a másik a sportkarrierjét cseszte szét, a harmadik anyagilag emésztette fel a családja pénzét, stb. És ezek "csak" füvesek.

A drogprevenciók szerintem ott cseszik el, hogy folyton csak azt szajkózzák, hogy milyen veszélyes, milyen tilos, azt meg nem nagyon teszik hozzá, hogy jó érzés, csak épp nagyon meg lehet vele szívni, és nem tudhatod rád hogy fog hatni. És akkor ebből jönnek az ilyen kérdések, hogy csak parasztvakítás-e valójában a drog körüli ellenzés, és nyilván az ember jobban fog hinni a haverjának, mint annak az aktuális pasasnak, aki elmondja a gimiben, hogy a drog rossz.

Ha engem kérdezel amiről nem tudsz, az nem hiányzik.

Az ősi kultúrák drogfogyasztásának is más volt a kultusza, és ha egy évben egyszer betéptek, akkor lehet sokat mondok.

2012. dec. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!