Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg veszélyes lehet a...

Tényleg veszélyes lehet a véradás?

Figyelt kérdés

Mikor mondtam a szüleimnek, hogy megyek vért adni (megfelelek a kritériumoknak), azt mondták, eszembe ne jusson 2 dl-nél többet adni, meg hogy rosszul leszek, el fogok ájulni...

De én úgy tudom, hogy nem én szabom meg, hogy mennyit adok, mindenkitől 4,5 dl-t vesznek le...

Mondják erre, hogy oké, de őket ne hívjam, ha rosszul leszek...


Tényleg van mitől tartani, vagy ez csak a szokásos szülői túlzás?



2012. okt. 17. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Ez szülői túlzàs. Egy embernek àtlag 5l vére van, fél l hiàny meg se kottyan. Gyorsan újratermelődik. Persze picit szédülhetsz utàna, de hamar elmúlik. Véradàs utàn egyél, igyàl, és büszke lehetsz magadra, hogy tettél vmit màsokért.
2012. okt. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A véradás nemes cselekedet, sok embernek segíthatsz így. Nem beszélve arról, hogy ingyen szűrővizsgálatot is kapsz egyben. Fontos, hogy véradás ELŐTT is igyál sokat. Valóban 4,5 litert vesznek le, nem szokás azt mondani 2 dl után, hogy a többit megtartanám :)

Nem mindenki lesz rosszul, nekem sem volt semmi bajom utána.

2012. okt. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha megfelelően eszel előtte valami könnyűt, és bőségesen iszol, valamint nem alacsony a vérnyomásod (ha az, akkor kapsz olyan szert ami megemeli véradás előtt), akkor nem kell félned a rosszulléttől. Ha nem érzed jól magad menet közben, akkor megdöntik kicsit a széket, hogy a fejed lejjebb, a lábad pedig feljebb legyen. Fontos, hogy véradás után ne kelj fel közvetlenül, maradj még kicsit a véradó székben, valamint gondoskodj a bőséges folyadékról. A mi városunkban szoktak a véradás megkezdése előtt adni egy szelet csokit, és 500 ml vizet.

Nyugodtan menj el vért adni, mert nagyon jó érzés, hogy segíthetsz másokon!

2012. okt. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elmentem a véradásra, de sajnos nem engedtek vért adni, mert nem feleltem meg több kritériumnak. :(
2012. okt. 23. 23:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!