Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Nagyon félek!

Mit csináljak? Nagyon félek!

Figyelt kérdés

2011 - ben volt egy súlyos autóbalesetem, ami miatt két hétig kómában voltam intenzív osztályon, aztán még egy hónapig sebészeten. Komplett leszakadt a májam, elzáródott az epém. Kulccsontom szegycsontom eltört. Összezen 17 egység vért vesztettem. Egyszer a helyszinen élesztettek újra, egyszer pedig az életmentő műtér közben. Nagyjából semmire nem emlékszem még így négy évvel később sem, csak érzések maradtak meg. Emlékszem pl. a fájdalomra. Emlékszem , hogy arra térek magamhoz, hogy nem tudok mozogni, nem kapok levegőt és nagyon szomjas vagyok iszok de nem érzem a vízet a számban a torkomban nem múlik a szomjúságom. Azóta nem volt semmi problémám, a balesetet úgy éreztem fel tudom dolgozni, a vezetéssel sincs gondom. Annyi volt csak, hogy ápolónő a szakmám, Mo. - on annó dolgoztam is benne szerettem. Most No. - ban élek már 10 éve nem a szakmámban dolgozom, de a baleset óta mondtam is a páromnak hogy nem is tudnám csinálni, mert iszonyú érzésem van a kórház gondolatától is. Egy pár hete rosszúl lettem, volt egy epeköves rohamom, mentő vitt be. Egy éjszakát töltöttem ott, és felért egy rémálommal. Másnap amikor közölték hogy meg kell műteni teljesen lefagytam remegtem... nagyon rossz volt. Hazaküldtek, adtak egy időpontot két héttel későbbre. Nem érdekelt, szinte menekültem onnan. Az időpont kedden volt. Napokig enni se tudtam az idegtől, és szó szerint az ájulás határán voltam amikor bementünk. A férjem nem tudott velem maradni akkor, a lejobb barátnőmmel rettegtem végig a napot, addig nem is volt gond amíg velem volt, de az éjszakát nem kívánom senkinek. Úgy volt, hogy kedden befekszek, szerdán műtenek. Semmit se tudtam aludni, nem kaptam levegőt iszonyú volt az éjszakám. Mivel azt mondták korai műtét lesz én már előkészülve feküdtem ott kompressziós harisnyába kórházi hálóingbe stb... mire jött a vizit, megszólalni se tudtam remegtem mint a kocsonya. Vizit után bejött az orvos és közölte, hogy új időpontot kapok, mert 4 napos ünnep jön, és rengeteg sürgős műtét van, az én műtétemet meg a komplikációk veszélye miatt csak a főorvos csinálhatja. Így elküldtek szépen haza. Jövőhét csütörtökön kell visszamennem, de nemtudom képes leszek e rá. Minden erőmet össze kellet szednem, és már majdnem túl voltam az egészen erre ez történik. Totál el vagyok keseredve. A legnagyobb baj pedig az, hogy nem tudok a félelmemről beszélni. Kellene mondanom az orvosnak, de egyszerűen nem megy, leblokkolok. A kérdésekre is csak éppen tudok válaszolni. Félek, hogy pánik rohamom lesz... képtelen vagyok megint előlről kezdeni az egészet. Állandóan azt álmodom, hogy elaltatnak, és nem ébredek fel, nincs más csak a nagy sötétség, és félelem. Ti mit tennétek a helyemben?

30 N



2015. jún. 5. 06:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem, te nem is annyira a műtéttől félsz, mint az altatástól, ami érthető.

Feltétlenül meg kell műteni az epédet? Nem értem, hogy a roham után miért nem roboráltak előbb (infúzió, koplalás, stb.), miért egyből a műtőasztalra küldenek. Sokan elvannak az epekövükkel évekig megfelelő diétával. Az orvossal feltétlenül beszéld meg a félelmeidet és kérdezz rá alternatívákra.

2015. jún. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kb 4 orvost is megkérdeztünk kell e a műtét, és mind azt mondta igen feltétlenül. De kell is mert szinte enni se tudok mert kb fél órára rá jön a tompa jobb bordaív alatti fájdalom. Most majd megpróbálom elmondani az orvosnak mit érzek a férjem megigérte, hogy segít.
2015. jún. 5. 07:14
 3/11 A kérdező kommentje:
És hát ugye a diétáztatás, stb... meg volt mert a roham óta 3 hét fog letelni jövőhét csütörtökön, és sajnos a helyzet nem jobb. Nagyon kell figyelnem mit, és főleg mennyit eszek, hogy ne fájjon, és a gyógyszer is mindig kéznél van. Azóta 3 szor kellett bevennem fájdalom miatt.
2015. jún. 5. 07:18
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az nagyon jó, hogy felismered hogy tenni kell valamit! Én a pszichológust ajánlanám, minél hamarabb!

Tesóm párja is így járt, volt egy nagy balesete (elütötte egy teherautó) minden éjszaka azt álmodja hogy jön a kocsi... már annyira kikészült hogy 1,5 hete a rohammentő jött ki, rájött egy pánikroham szerűség, 210 es vérnyomás, mellkasi nyomás, nehézlégzés..(fiatal még amúgy, csak 21éves) próbáljuk rávenni hogy menjen szakemberhez, de csak egy pszichológushoz szeretne menni, akihez viszont egyéb okok miatt nem tud már, idegenhez nem akar :S

Szerintem te próbálkozz be, és akár úgy is, hogy írd le a problémáid egy lapra, vidd el magaddal, és ha nem tudsz megszólalni add oda a pszichológusnak, biztos vagyok benne hogy miután elolvasta segíteni fog abban , hogy szóban is beszélj a problémáidról, és találtok megoldást!

Kitartást Neked! :)

Mindenképp írj majd műtét után hogy hogy ment! :)

20L

2015. jún. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat. Sajnos nincs menekvés már az időpont is fix. Kb. Úgy érzem magam mintha a kivégzésemet várnám :( Ha más nem majd a párom beszél helyettem, azt mondta addig nem mozdúl mellőlem amig nem tisztázta ezt az orvossal, és nem látja hogy vigyáznak rám. Lenne lehetőség magánkórteremre ahol ott is aludhatna velem, de 100 euró egy éjszaka azt nem engedhetjük meg magunknak. Írok majd mi volt, ha túlélem :)
2015. jún. 5. 07:29
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez pánikroham, az oka a nem feldolgozott trauma.


Már régen el kellett volan menni ezzel pszichológushoz, nem pedig 10 évig várni vele.


Most minél elöbb fordulj szekemberhez, mert ebböl egyedül ne tudsz kijönni.


Most meg a mütét elött írd le a problémádat még otthon - kb így, ahogy itt a kérdésedben -, és ott add oda az orvosnak. Nem te vagy az elsö ilyen betegük, és ök egész biztos tudnak valamit tenni, hogy ne legyél ennyire rosszul a mütéte elött.

2015. jún. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A baleset 4 éve volt, 10 éve élek kinn. De egyébként mindenben igazad van utolsó, mindenképpen tudatnom kell az orvossal mi a helyzet. Nem gondoltam hogy ennyire komoly nyoma maradt a balesetnek, mert ugye nem kerültem azóta ilyen szituba csak most először. De érzem én is, hogy kell segítség magam nem fog menni.
2015. jún. 5. 14:45
 8/11 anonim ***** válasza:

Bocs, tényleg elnéztem az éveket. De a válaszom többi része ettöl még érvényes.


Most mindenképpen jelezd a mütét elött az orvoanak, hogy mi a problémád (vagy írd el, ahogy javasoltam, vagy kérd meg a barátnödet/férjedet, hogy ök segítesnek elmondani), a felépülésed után meg minél elöbb fordulj egy jó pszichológushoz.


Minden jót!

2015. jún. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, úgy lesz. Nem akarok ezen mégegyszer keresztül menni. Így nem!
2015. jún. 5. 17:32
 10/11 A kérdező kommentje:
Ígèrtem, hogy írok hàt írok. Túl vagyok a műtèten, nem volt egy leànyàlom de ki lehet bírni. Az altató orvosnak is, meg annak az orvosnak is elmondtuk a problèmàmat aki műtött. Nagyon figyelmesen vègighallgattak türelmesek kedvesek voltak. Kaptam nyugtatót, ès olyan kórterembe raktak ahol rajtam kìvűl senki se volt úgyhogy koràn reggeltől estig volt mellettem csalàdtag. Èjszakàra altatót adtak. Mèg itt vagyok, hètfőn vagy kedden mehetek haza. Most jól vagyok. A műtèt nehèz volt, 2,5 óra de sikerült laparoszkóposan megcsinàlni komplikációk nèlkül. Annyit mondott a doki hogy nehèz volt mert az összenövèseim miatt csak kicsit lehetett a hasfalat co2 vel megemelni, ezèrt keveset làttak. De az nekem elèg volt ahoz hogy a kulcs ès szegcsontom ( ami a balesetkor annó ugye tört ) mocskosul fàjjon. Úgy èreztem az alien kèszül kijönni a mellkasomon. A pènteket gyakorlatilag àtaludtam a fàjdalomcsillapìtók miatt. Nem mondom hogy nem tör nèha ràm a rossz èrzès, de ìgy elviselhető, ès màr nem sok van hàtra.
2015. jún. 14. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!