Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hova forduljak segítségért,...

Hova forduljak segítségért, ha bulimiás vagyok? 22l, Bp

Figyelt kérdés
2015. máj. 8. 08:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz
2015. máj. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Rosszul tettem fel a kérdést, Budapesten belül Tb-re ,mert diák vagyok még és nem tudom finanszírozni a diákmunkából az orvost,emiatt is húzódik már több mint egy éve..
2015. máj. 8. 09:05
 3/13 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint megfelelő (kompetens) pszichológuson kívül más, értelmes - értékes, intelligens emberrel is beszélhetsz az állapotodról s akár javulást is érhetsz el.


Persze azt gondolná az ember, hogy ilyen témában bizonyára jól kiképzett pszichológus/pszichiáterre lenne szükség. Én az ilyen előfeltételezésekben nem igazán hiszek, legalábbis figyelembe véve, hogy mennyi 'szakember' teljesít gyengén még a szakmájában is.. szerintem jogosan kételkedem.


Viszont a lényeg a lényeg, a te belső változásaid és gondolataid számítanak, ezeket pedig sokféle módon lehet inspirálni.


Végső soron neked kell majd megoldanod a problémádat akárki is segít közben. Neked kell akarnod meggyógyulni, neked kell helyre tenni a táplálkozással, a testeddel kapcsolatos tévképzeteidet / hibás gondolatmintáidat. Tehát neked kell egy belső fejlődésen átmenned, erre úgy vélem, hogy józan gondolkodású, névleg egészséges, empatikus emberek rávezethetnek.

2015. máj. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mindegy úgysem segít senki ingyen. Inkább megpróbálom egyedül leküzdeni. köszönöm azért a segítséget!
2015. máj. 8. 09:16
 5/13 A kérdező kommentje:

Vannak barátaim,de úgy érzem ők nem segítenének,legalábbis meghallgatnának,de letudnák egy bolond vagy,nem is vagy kövér ,esetleg egy kisebb okfejtéssel a dolgot. Szüleim kilőve teljesen,ők el vannak foglalva a maguk kis világával,gondjával,nem is nagyon érdekli őket mi van körülöttem ,meg számukra én vagyok "a pogány madonna" legalábbis anyámnak. ha meg tudnák a dolgot azt tudom elképzelni,hogy tömnének étellel,hibáztatnák továbbra is a sportot,olyan dolgokat tennének aminek semmiképp nem örülnék. Egyszer kértem a segítségüket más lelki dologgal kapcsolatban,nem kaptam semmi támogatást max azt,hogy milyen hülye vagyok lépjek már túl rajta.

Tudom egéybként,hogy az orvosok nagy része szörnyű,már jártam pár orvosnál és néha azt éreztem nekik nagyobb szükségük lenne segítségre mint nekem. de régóta nem tudom ezt leküzdeni,tudom,hogy a bulimia csak a tünet,a evésből akarok szeretet nyerni azért a csillapíthatatlan étvágy. tudom az okokat sk azt nem,hogyan gyógyulhatok meg

2015. máj. 8. 09:22
 6/13 anonim ***** válasza:

Ezért írtam, hogy egészséges és kompetens emberekkel kellene szerintem beszélni, nem feltétlenül orvosokkal.


Mivel én az esetedben a segítséget belső, lelki folyamatok, gondolatok előmozdításának tartom, így nem effektív megfizethető szolgáltatásként képzelném el. Egy normális ember beszélget a többi emberrel, bár lehet én már kissé konzervatív, ódivatú vagyok e téren.

2015. máj. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Pedig, ha valaki ért hozzá, tőle kell a tudást megszerezni, jelen esetben pszichológus. Nincs ösztöndíjad, bármiféle támogatás, amit igénybe tudnál venni? Vannak szakemberek, akik adnak kedvezményt diákoknak.

Esetleg egy önsegìtő csoport is jó kezdeti lépés lenne.

2015. máj. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Mivel én az esetedben a segítséget belső, lelki folyamatok, gondolatok előmozdításának tartom, így nem effektív megfizethető szolgáltatásként képzelném el. "

Ezzel foglalkozik a pszichológus...

2015. máj. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

És 10 pszichológusból mennyi dolgozik hasonló módszerek szerint, és általánosságban 10-ből mennyi tekinthető jó szakembernek aki tud is segíteni? :)

Hömm hömm. Már megint bunkó kételkedő vagyok.

2015. máj. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nehéz ezt lemérni, hiszen mi alapján lesz valaki jó szakember? Gyógyulási ráta? Kliens elégedettség? Ez egy kétoldalú folyamat, ugyan mérhető bizonyos eszközökkel, de nehéz elkülöníteni, hogy mikor hat a terapeuta személye jobban, és mennyi energiát rak bele a kliens. Mivel számos módszerspecifikus képzés elérhető, a szakemberek a módszerek kombinációival dolgoznak, így elsősorban a módszert kell megtalálni, ami fekszik az egyénnek, és a problémára is jól illeszkedik. Evészavarok esetén általában a kognitív viselkedésterápiát ajánlják, mondjuk ilyenkor a családterápia is nagykn hatékony tud lenni. Az, hogy ki mennyire kompetens.... egy pszichoterapeuta kiképzési ideje cirka 10 év és több millió forint, amit ő zsebből fizet. Ezenfelül rengeteg önismeret, idő, tapasztalat patológiás és egészséges klientúra körében. Ha egy terapeuta és egy látszólag szimpatikus szomszéd közt kell választani, aki jó tanácsokat ad, szerintem elég egyértelmű a választás. Én hiszek a spontán vagy saját erős gyógyulásban, de erre viszonylag kevesen képesek, és a problémától is függ.
2015. máj. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!