Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, vagy hova fordulja...

Mit tegyek, vagy hova forduljak segítségért, mert a fiam gyakran elfelejt dogokat?

Figyelt kérdés

Fiam 12 éves,6.osztályos de már napi rendszerességgel elfelejt dolgokat.Állandóan előfordul,hogy ha az óra rendszerint pakol be a táskájába akkor mindig kihagy valamit.Vagy éppen nem tudja mit hova tesz,pedig mindennek meg van a helye és nem oda teszi és ez nap mint nap így van.

Elfelejt gyakran kezet mosni étkezés előtt és még stb.Évek telnek el,hogy állandóan szólnom kell és a válasza,ja elfelejtettem.Van amikor ezek eszébe jutnak de nem mindig.Egyébként jól tanul és nincs lemaradva a korához.Kérem segítsetek.Köszönöm.


2012. dec. 10. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Háziorvoshoz menj vele, és kérj beutalót a legközelebbi gyermek- és ifjúsági ideggondozóba (a neten megtalálod a címet).
2012. dec. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
11%
Ha a fiad nem kéri hogy menjetek, akkor miért akarod Te magad elvinni? Ebből cirkusz is lehet az Ő részéről
2012. dec. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én is ilyen gyerek voltam. rá kell szoktatni, hogy írja fel kis noteszba a dolgokat, hogy mit kell vinni, mit kell megnézni. És te is nézd meg a noteszt, és emlékeztesd rá. én a mai napig cetliket írok, mert nagyon fontos dolgok is kimennek a fejemből, és csak később jut eszembe, mikor már késő. de gyerekként folyton fekete pontokat, később egyeseket kaptam, és rossz jegyet szorgalomból ezek miatt. amúgy 4-5 tanuló voltam. valószínű csak arról van szó, hogy gondolkodik valamin, miközben elpakol, így nem arra figyel, hogy mit hová tesz.
2012. dec. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha jól tanul, akkor egyszerűen csak ilyen kajla.

Előzőhöz hasonlóan én is cetlizek. Amit vagy otthon hagyok, vagy elfelejtem megnézni :)

Ellenőrizd, de ha kétségeid vannak, telefonálj a nevelési tanácsadóba, ott gyógypedagógus és pszichológus is megnézi, legalább megnyugodhatsz, hogy semmi baja. Csak idegesítő, tudom, ez a magatartás.

2012. dec. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
az enyém is ilyen ezt a stressz csinálja.utál tanulni de én igyekszem irányítani.
2012. dec. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Velemenyem szerint "csak" figyelmetlen, lany letemre en is ilyen vagyok sajnos, nagyon sokszor haragszom is magamra. (Ettöl függetlenül elviheted orvoshoz, ahogy tanacsolta egy elöbbi valaszolo, jobb a biztosra menni.)

Nekem segit az, hogy probalok rutint csempeszni a teendöimbe, igy nem feltetlen marad ki valami. Tapasztalataim szerint ezaltal fejleszthetö az odafigyeles, de ilyen koru gyermeknel lehet jobb lenne egy olyan szakember, aki tenyleges tanacsokkal tud ellatni.


23/L

2012. dec. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan betegségem, ami feledékenységet okozott. De nem csak specifikus területen, mint kézmosás. Mivel a tanulmányi eredménye jó, szerintem csak arról lehet szó, hogy egyszerűen nem lett rászoktatva rendesen, vagy letojja az egészet. A figyelmetlenség is ezt erősíti. Nálam is volt olyan, hogy jobban foglalkoztatott a számítógép, vagy a tévé, hogy odafigyeljek arra, mit pakolok el az iskolába például, vagy csak lusta voltam rendesen odafigyelni rá, már letosztam az egészet, úgy gondoltam, majd reggel bedobálom a táskába.
2012. dec. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!