Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Adnátok pénzt ilyen esetben...

Adnátok pénzt ilyen esetben és ha igen, mikor?

Figyelt kérdés
Magánnógyógyászhoz járok. Elmentem hozzá egy problémával, megvizsgált, írt fel gyógyszert, fizettem a magánrendelés díját. Nem használt a gyógyszer, visszamentem a magánrendelésre, átbeszéltünk mindent, nem kért pénzt. Behívott a kórházba, mert ott jobb Uh van, megnézett azzal is, átbeszéltük a leleteket, megírta a műtéthez a papírokat, nem fogadott el pénzt. Pénteken műtenek, ha elégedett leszek, adnék neki. Családom szerint hülyeség. Nem verne földhöz, ha adnánk, és tényleg hálás lehetek neki, ráadásul a három találkozásból, egyszer fogadott el pénzt. Mikor kellene neki odaadni? Műtét után nem tudom, hogy milyen állapotban leszek, de pár óra múlva jöhetek haza. Vagy adjam oda, ha visszahív kontrollra? Vagy hogyan működik ez?
2015. márc. 4. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi úgy szoktuk amikor hozza a zárójelentést, de a mamám a műtét előtt szokott fizetni, hogy jobban figyeljen az orvos.
2015. márc. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem szoktak adni. Ha olyan kis műtét lesz, hogy pár órával később hazamehetsz, akkor nem kell sokat, és gondolom ha ilyen hamar elengednek, akkor nem leszel K.O., oda tudod adni műtét után. Biztos benéz hozzád mielőtt elmész. De ha mégsem, akkor kontrollon megmondod, hogy bocs, nem volt alkalmad még megköszönni, és a kezébe nyomod. :)
2015. márc. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt büntetik!
2015. márc. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A leírt helyzetben utólag ráér - ha emberséges ez az orvos, és nem múlik azon az ellátás szinvonala, hogy nem adtál előre.
2015. márc. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3: Sajnos egyelőre nem.
2015. márc. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha büntetik, ha nem, ha nem fizetsz le vagy szarva. Nagyon-nagyon ritka a normális orvos.
2015. márc. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Műtét után, ha már felébredtél, az orvos be fog menni hozzád, hogy megnézze, hogy vagy, meg mond valamit a műtétről (nem volt semmi gond, pl.) Én ekkor adtam oda a borítékot.
2015. márc. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
9%

Remélem másnak is adtok hálapénzt pl: A boltosnak ,gyógyszerésznek,pizzafutárnak,postásnak,stb de nem a 20ft-osokra gondolok..

Azok miatt vannak pénzéhes Orvosok akik adják a hálapénzt nekik.Azért nem emelik a fizetésüket,mert tudják,hogy majd ti fizettek!

2015. márc. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!