Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nektek nincs elegetek a...

Nektek nincs elegetek a gyógyszerreklámokból?

Figyelt kérdés

Figyeltem, minden második reklám gyógyszerreklám. Csak emgem idegesít ez az agymosó politika, ahogy az immunrendszerünket aláássák azzal a szemlélette, hogy bármi bajod ha fáj valamid csak kapj be egy szemet és menj tovább, mert enélkül létezni sem tudsz, ne foglalkozz azzal, miért vagy beteg, mi a bajod oka, csak szedj rá gyógyszert és kész. És már egy egyszerű náthát is mindenféle csodaszerekkel kell kezelni. Hova vezet ez?

Sokan nem látják, többek között az én ismeretségi körömben is jónéhányan, hogy maguk alatt vágják a fát.

Nektek mi a véleményetek erről?

Ti hogyan éltek, mire szedtek gyógyszert, mire nem, mikor mentek orvoshoz, szoktatok-e betegek lenni?



2015. jan. 21. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is nagyon sok gyógyszerreklám van. Ami igazán felháborító, hogy a legtöbben kisgyerekek szerepelnek. Vannak olyan országok, ahol ezt már betiltották. Nálunk sem ártana valamilyen szabályozás, mert Európában az egyik legnagyobb gyógyszerfogyasztók vagyunk.

Egyébként nem vagyok gyógyszerellenes, ha beteg vagyok és felír az orvos valamit, akkor rendesen beszedem.

Lekopogom ritkán kerülök orvoshoz. Néha van egy kis megfázás, ami nem igényel orvost, néhány nap alatt elmúlik. Kb. 5 évente van olyan, hogy lázas is vagyok és nem akar elmúlni, ilyenkor szoktam orvoshoz menni.

Nekem egyébként nagyon rendes orvosom van. Nem szokott gyógyszerrel tömni, ha nem muszáj.

Egyébként nem szedek semmilyen vitamin, immunerősítőt, probiotikumot.

Sajnos sokan nincsenek tisztában azzal, hogy a vény nélkül kapható szereknek, sőt még a gyógynövényeknek is vannak mellékhatásaik, ezért nem szabad csak úgy össze-vissza mindent beszedni.

2015. jan. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Én nagyon bizarr dolognak tartom, hogy gyógyszereket reklámoznak! Az orvos dolga, hogy javasoljon egy gyógyszert, nem a TV-reklámé!
2015. jan. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindenféle agymosó reklámból elegem van, azonnal elkapcsolom ha reklám van, emiatt nem is nézek már szinte olyan adót ami nem reklámmentes.

Amúgy nem szedek semmilyen gyógyszert, vitaminokat sem, és orvoshoz is csak akkor megyek, ha olyan baj van, amivel nem bodogulok nélküle.

2015. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem eszek gyógyszert. Nem oltatom be magam influenza és hasonló rémhírek ellen. Egy évben egyszer szoktam náthás lenni, lázas még ritkábban. Tébém sem volt 8 évig, most is pénzkidobás...

...az egész betegségügy üzlet int a többi. Sőt még nagyobb, mert az egészség ugye minden pénzt megér...

2015. jan. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem csak a gyógyszerreklámból van elegem,hanem minden reklámból.
2015. jan. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!