Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Örökre sánta maradok?

Örökre sánta maradok?

Figyelt kérdés

Tavaly októberben volt egy keresztszalag pótló műtétem. A műtét közben kiesett a csavar aminek a helyére egy fémlapot raktak be, emiatt 3hétig nem mozgathattam, és csak november végén volt megengedve a 90°. Persze sehol nem voltam novemberben még a 90°-tól. Jártam gyógytornára, de nem javult, végül idén júniusban volt egy artroszkópos műtétem,amikor felszedték a letapadt szalagokat. Azt mondta az orvos,hogy most már be fog hajlani. Egész nyáron 2-3 órákat gyógytornáztam,emellett úsztam is, ennek ellenére kemény 90°-ot értem el, azt is csak akkor ha be van melegítve. A nyújtás egyáltalán nem megy, a műtött combom tavaly óta el van sorvadva,a térdem is még mindig meg van dagadva és a hajlításnál egy elég nagy blokk van,tehát lehet mondani,hogy 'mindennap guggolgassak és amikor fáj akkor még egy kicsit menjek lejjebb'- nem tudok 'lejjebb' menni ugyanis megakad. Jelenleg konditerembe kell járnom erősítés céljából.

Nem tudom mit csináljak, szerintem nem tudnak velem mit kezdeni(az orvosom is mindig annyit mondd,hogy gyógytornázzak meg erősítsek), és én is eléggé el vagyok keseredve. 18 éves leszek, és nem tudok lemenni egy lépcsőn, most lesz a szalagavatóm, elég felemelő így táncolni, a gyógytornából is elegem van, úgy érzem magam mint egy 70 éves. Régen imádtam sportolni, most meg semmit nem tudok csinálni, nem tudom feldolgozni,hogy így kell maradnom.

Tudnátok valami tanácsot adni? :(



2014. okt. 25. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Úszást próbáltad? Lehet, hogy könnyebben mozognál a vízben.
2014. okt. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen, de az sem ment igazán és nem éreztem változást:(
2014. okt. 26. 19:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Velem hasonló dolog történt. Ha gondolod, akkor privátban beszélhetünk.

2014. okt. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!