Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, nehezen tudok...

Mit tegyek, nehezen tudok elaludni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és nagyon nehezen alszok el. Mivel nyár van legkésőbb éjfélkor lefekszek, de 2-ig nem nagyon alszok el. Délelőtt 10-kor kelek, de mindig nagyon 'szakadt' vagyok, nem érzem magam kipihentnek. Pedig ha belegondolok 2 órát fekszek, 8-at meg alszok, szóval elégnek kéne lennie.

Az alvás problémáim már régóta megvannak. Suli időben is, mondjuk akkor talán a sulis stresszel magyarázható.

Most igazából nem nagyon 'idegeskedek', leszámítva, hogy mindjárt nyár vége és nem sokára érettségi és pályaválasztás.

Sok mindent kipróbáltam: alvás segítő teákat, meleg tejet lefekvés előtt, gyógynövény bogyókat, meleg babzsákot a vesére. Hiába vagyok fáradt, mondjuk mikor suli időben 5órákat alszok; hiába vagyok mentálisan és fizikálisan is fáradt akkor se megy az elalvás. És hiába kelek fel előbb, mondjuk tegnap föl kellett kelnem 6:45kor ( előző este ugyanúgy éjfélkor feküdtem le és nehezen aludtam el)másnap ugyanolyan nehezen ment az elalvás.

Ha már elaludtam akkor nincs baj, 1-2szer ébredek fel éjszaka, de könnyebben alszok vissza.


2014. aug. 16. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbálj reggelente korábban felkelni és este lefeküdni korábban! Napközben segíthetsz az otthoni munkákban, ami egy picit lefárasztana.

"Jó éjszakát!"

2014. aug. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Végig olvastad? Csak azért mert már írtam, hogy hiába kelek fel korán, ugyan úgy nem megy.

Hiába vagyok mentálisan és fizikailag is fáradt, úgy se megy. Bár igaz a fizikai munka alatt nem tértem ki arra, hogy füvet nyírok, segítek a családi vállalkozásban, sportolok........

2014. aug. 16. 20:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Elnézést, de nem volt erőm végigolvasni a hosszú szöveget! Csak gondoltam, próbálok segíteni, ha pedig olyat írok, amit netalán te fent leírtál, akkor írsz (csak) egy 'köszönömöt' és borítékolod magadban, hogy de figyelmetlen ez a válaszoló. Szép estét!
2014. aug. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!